Anasayfa HABERLER ASELSAN ve OSSA Güç Birliğini Geliştirmenin Yollarını Aradı

ASELSAN ve OSSA Güç Birliğini Geliştirmenin Yollarını Aradı

Yazar: MSI

ASELSAN, 5 Şubat’ta yayımladığı basın bülteniyle, OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA)’nin ev sahipliğinde ikincisi düzenlenen ASELSAN-OSSA Çalıştayı ile yan sanayi işbirliğinin masaya yatırıldığını duyurdu.

Çalıştayda, çoğunluğu ASELSAN ile çalışan yan sanayi firmalarından oluşan OSSA üyelerinin yanı sıra, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’ndan temsilciler de yer aldı.

Çalıştayda, ASELSAN’ın çalıştığı yan sanayi firmalarından ne gibi taleplerde bulunduğu detaylarıyla anlatıldı. İlk konuşmayı yapan OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM’de kalite anlayışı yüksek, nitelikli ürün üretme kapasitesine sahip, ne söylendiğini anlayan firmaların oluştuğunu ve başarılı olmak için bu ekosistemi bir bütün olarak düşünmenin gerekli olduğunun altını çizdi.

Aydın’ın ardından kürsüye çıkan ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Hezarfen Oruç, “Ordumuza verdiğimiz bir ürünün arkasında sadece 5 bin ASELSAN’lı değil, 100 binlere ulaşan bir kümenin de olmasını istiyoruz. Teknik, ticari pazarlıklar yapsak bile işbirliğimizde ‘Silahlı Kuvvetler için çalışıyorum’ misyonunu paylaştığımızı görüyorum. Bu paylaşım devam ettiği sürece başarı hikayelerimiz de devam edecektir.” dedi.

OSSA Koordinatörü Hilal Ünal ise yaptığı konuşmasında, OSSA’nın yurtdışında ve yurtiçinde savunma ve sivil havacılık sektörlerinde çalışan alt yükleniciler için profesyonel bir bağlantı noktası haline geldiğini ifade etti. OSSA üyelerinin kabiliyetlerini ve kümenin sektördeki rolünü anlattı.

Açılış konuşmalarının ardından sırasıyla; ASELSAN Tedarik Zinciri Yönetimi Şef Mühendisi Mutlu Turgut, Ar-Ge İş Birlikleri Müdürü Hacer Selamoğlu, Tedarik Zinciri Yönetim Müdürü Ali Rıza Kılıç ve MGEO Sanayileşme ve Tedarik Müdürü Hüseyin Cahit Demir de birer konuşma yaptılar. Sorumlu oldukları birimler ile ilgili bilgiler verdiler ve önemli gördükleri hususların altını çizdiler.

Çalıştayın son bölümünde, ASELSAN yöneticilerinin katılımı ile soru/cevap paneli gerçekleştirildi. OSSA üyelerinden gelen görüş ve öneriler ASELSAN yetkilileri tarafından cevaplandırılarak çalıştay tamamlandı. Her iki kurumun temsilcileri de çalıştaydan duyduğu memnuniyeti dile getirerek en kısa zamanda üçüncünün yapılması konusunda görüş birliğini vardılar.

1,971 total views, 2 views today

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.