Anasayfa HABERLER EURASIA Airshow’da, Uçuş Emniyetine Büyük Önem Veriliyor

EURASIA Airshow’da, Uçuş Emniyetine Büyük Önem Veriliyor

Yazar: MSI

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

Önümüzdeki yıl, 25-29 Nisan tarihlerinde, Antalya Uluslararası Havalimanı’nda gerçekleştirilecek olan EURASIA Airshow’da havacılıkla ilgili her türlü faaliyetin güvenliğinin sağlanmasına büyük önem veriliyor.

Bu konudaki son gelişme ise etkinliğin Uçuş Yönetimi Ekibi’nin başına, İrlandalı Perttu Karivalo’nun getirilmesi oldu. Avrupa Airshow Konseyi (EAC / European Airshow Council) tarafından da En İyi Uçuş Yönetimi dalında ödüllendirilen Karivalo’nun, çok sayıda uçuş gösterisi (airshow) yönetimi tecrübesi bulunuyor. Karivalo’nun katılımı ile birlikte ekibin sayısı da 11 kişiye ulaştı. Fuar öncesi, fuar sırası ve fuar sonrasında, havacılıkla ilgili her türlü aktivitenin, emniyetli şekilde yerine getirilebilmesi maksadıyla oluşturulan bu ekip, fuarın gerçekleştirileceği alanda, hem uçuş emniyeti hem de yer emniyetinin sağlanabilmesi için denetim faaliyetleri gerçekleştiriyor.

EURASIA Airshow CEO’su Ferhat Yenibertiz, Uçuş Yönetim Ekibi’yle ilgili şunları söylüyor: “Uçuş emniyeti, bir uçuş gösterisi yönetiminde çok önemli. İlerleyen dönemde daha da genişletmeyi planladığımız 11 kişilik ekibimiz, bu konuda bütün çalışmaları yapıyor.”

681 total views, 2 views today

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.