Anasayfa ÖZEL HABERLEREUROSATORY 2018 Eurosatory 2018 Özel: SDT, Elektronik Sistemlerdeki Kabiliyetini Ortaya Koydu

Eurosatory 2018 Özel: SDT, Elektronik Sistemlerdeki Kabiliyetini Ortaya Koydu

Yazar: MSI

MSI Dergisi’nin 163’üncü sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

SDT, fuarda sergilediği; Veri Kayıt Sistemleri (VKS) ürün ailesi, Sırt Tipi Jammer Sistemi, Hava Aracı Kontrol Bilgisayarı Donanımı ve SDT ACMI Sistemi gibi ürünlerle, elektronik tasarım ve yazılım konusundaki kabiliyetlerini ortaya koydu. SDT-Tamgör İş Ortaklığı tarafından geliştirilen Sırt Tipi Jammer Sistemi, fuar süresince, ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği ürünlerden biri oldu. Firmanın sergilediği diğer ürünlerle bu ürünlerin başlıca özellikleri şöyle:

  • VKS ürün ailesinin üyeleri, temel olarak, herhangi bir platform tarafından üretilen sayısal kontrol verileri ile video ve ses sinyallerini kaydediyor. Bu veriler, daha sonra, analiz amacı ile kullanılabiliyor.
  • SDT ACMI Sistemi, F-16 ve benzeri hava platformlarına, harici pod formunda takılıyor ve pilotların, hava-hava ve hava-yer muharebe eğitimlerinin etkin biçimde yürütülmesini sağlıyor.
  • Hava Aracı Kontrol Bilgisayarı Donanımı, yurt dışında ilk defa sergilendi. Firmanın ANKA İHA’sı için geliştirdiği ve yer kontrol istasyonunda kullanılan bilgisayar, DO-254 sertifikasyonuna hazır donanıma ve DO-178 uyumlu gerçek zamanlı işletim sistemine sahip.

SDT standı, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep tarafından da ziyaret edildi.

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.