Anasayfa HABERLER Hazine ve Maliye Bakanı, Savunma Sanayii İcra Komitesi Üyesi Oldu

Hazine ve Maliye Bakanı, Savunma Sanayii İcra Komitesi Üyesi Oldu

Yazar: MSI

Resmi Gazete’nin 3 Ekim tarihli 30554’üncü sayısında,  Savunma Sanayii Başkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayınlandı.

15 Temmuz 2018 tarihli ve 30479 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, 7 sayılı Savunma Sanayii Başkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin, 1’inci fıkrasında yer alan, “Savunma Sanayii İcra Komitesi Cumhurbaşkanın başkanlığında; Cumhurbaşkanının görevlendireceği Cumhurbaşkanı Yardımcısı, İçişleri ve Milli Savunma Bakanları, Genelkurmay Başkanı ve Savunma Sanayii Başkanı’ndan oluşur.” cümlesi, Cumhurbaşkanlığının 18 Numaralı Kararnamesi ile şu şekilde değiştirildi:

“Savunma Sanayii İcra Komitesi; Cumhurbaşkanının başkanlığında, Cumhurbaşkanının görevlendireceği Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Hazine ve Maliye Bakanı, İçişleri Bakanı, Milli Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı ve Savunma Sanayii Başkanı’ndan oluşur.”

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.