Anasayfa HABERLER KKTC’nin 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı, Ankara’da Kutlandı

KKTC’nin 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı, Ankara’da Kutlandı

Yazar: MSI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ankara Büyükelçiliği, Kıbrıs’ın Türkler tarafından fethinin 446’ncı, Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT)’nın kuruluşunun 59’uncu ve KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığının 41’inci kuruluş yıldönümlerinin bir arada kutlandığı 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı nedeniyle, Ankara Gazi Orduevi’nde bir resepsiyon düzenledi.

KKTC Askeri Ataşesi Piyade Kurmay Albay Akın Örsdemir,  Kara Ataşesi Piyade Binbaşı Mücahit Sazlık, İkmal ve İrtibat Ataşesi İkmal  Binbaşı Servet Kaya ve Askeri İdare Ataşe Piyade Kıdemli Başçavuş Abdul Vahap Tepe’nin eşleri ile birlikte davetlileri girişte karşıladığı resepsiyona;  Genelkurmay 2’nci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar başta olmak üzere çok sayıda Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu, Ankara’da görev yapan askeri ataşeler, Kıbrıs gazileri ile davetliler katıldı.

Albay Örsdemir,  resepsiyonun açılış konuşmasına; Kıbrıs Türkü’nün özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin altyapısını kuran Yüce Türk Milleti’nin ve onun kahraman evlatlarının sarsılmaz güç ve desteğiyle kurulan, Türk Mukavemet Teşkilatı’nın mensubu olmaktan daima gurur duyduklarını ifade ederek başladı.  “Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın kuruluşunun ve ayrıca bundan 446 yıl önce bizlere yurt olarak emanet edilen toprakların fethinin yıl dönümünü aynı günde yaşamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.” diyen Albay Örsdemir, konuşmasının devamında, Kıbrıs’ta yaşanan tarihi gelişmelerin, TMT’nin ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığının kuruluşunun kısa bir özetini yaptı.

Albay Örsdemir konuşmasını; “Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, dün olduğu gibi gelecekte de Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ile birlikte, barışı korumak ve Kıbrıs Türkü’nü yok etmek isteyenlerin karşısında, aşılmaz bir güç olarak durmaya devam edecektir. 3 ayrı önemli tarihin yıldönümünü kutladığımız bu anlamlı günün vesilesiyle, vatanları uğruna şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşan Mehmetçik ve mücahitlere binlerce şükranlarımızı sunar ve onların manevi huzurlarında saygıyla eğiliriz.” diyerek tamamladı.

Güvenlik Kuvvetleri Tanıtım Filmi’nin izlenmesinin ardından, Büyükelçi Fazıl Can Korkut, Orgeneral Ümit Dündar ve Albay Örsdemir birlikte, üzerinde Türk ve KKTC bayraklarının bulunduğu pastayı kesti.

Resepsiyon, sunulan ikramlarla son buldu.

1,490 total views, 2 views today

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.