Ana Sayfa Haberler 1.000’i Aşkın Katılımcının Mücadele Verdiği STM Capture The Flag Sona Erdi

1.000’i Aşkın Katılımcının Mücadele Verdiği STM Capture The Flag Sona Erdi

STM tarafından her yıl düzenlenen ve bu yıl 6’ncısı, Covid-19 salgını nedeniyle tamamen çevrim içi olarak gerçekleştirilen STM Capture The Flag (CTF) siber güvenlik yarışması tamamlandı. STM’nin 3 aylık yoğun bir maraton sonucunda hazırladığı yarışmada, toplamda 1.000’i aşkın katılımcı, 142 takım halinde, 24 saat boyunca mücadele verdi. 30 Ekim’de başlayan yarışmada, ilk 5’e giren takım ise 90.000 liralık ödüle hak kazandı. Sonuçları 31 Ekim akşamı açıklanan yarışmada, dereceye giren takımlar şunlar oldu:

  1. sadece pervaneler
  2. ExploitStudio
  3. Rastgele Numara Jenaratörü
  4. flag4ayran
  5. Alegori

STM’nin, siber güvenliğe ilişkin farkındalık yaratmak ve insan kaynağını geliştirmek amacıyla düzenlediği STM CTF’e, her yıl olduğu gibi bu yıl da siber güvenlik alanında kariyer yapmak isteyen gençler ve siber güvenlik araştırmacıları katıldı. Takımlar, siber güvenlik zafiyetlerini bulmak ve sistemleri ele geçirmek için mücadele etti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.