Ana Sayfa Advertorial Simcenter, Tasarım ve Analiz Süreçlerinizi Birleştirir ve En İyi Tasarıma En Kısa Sürede Ulaşmanızı Sağlar

Simcenter, Tasarım ve Analiz Süreçlerinizi Birleştirir ve En İyi Tasarıma En Kısa Sürede Ulaşmanızı Sağlar

Salih BİLGİÇ* / sbilgic@simofis.com.tr
*CFD Uygulama Mühendisi
Burak DEMİRÖZ** / bdemiroz@simofis.com.tr
**FEA Uygulama Mühendisi

Siemens’in Simcenter ürün ailesindeki analiz programları, CAD yazılımlarına entegre çalışma kabiliyetleri sayesinde, tasarımcılar için büyük kullanım kolaylığı sağlıyor. Böylece, geleneksel analiz yazılımlarının aksine, analizinizi, geometriyi çizdiğiniz tasarım ortamında gerçekleştirmenizi mümkün kılıyor. Böylece CAD ortamından geometriyi çıkarıp analiz ortamına aktarmak ve sonuç aldıktan sonra tekrar CAD ortamına dönüp değişiklikler yapmak gibi zaman alan süreçleri, tek bir pencere altından yönetebiliyorsunuz.

Simcenter ürün ailesinde yer alan hesaplamalı akışkanlar dinamiği yazılımı FloEFD ile termal ve akış simülasyonlarınızı, CAD ortamında gerçekleştirebilirsiniz. Simcenter FloEFD, piyasada yaygın olarak kullanılan birçok CAD yazılımının içinde gömülü olarak çalışması sayesinde, zaman kaybını büyük ölçüde azaltır.


FloEFD’nin elektronik uygulamalardaki başlıca özellikleri arasında; pil, LED, termoelektrik soğutucu gibi birçok elektronik bileşeni içeren gelişmiş kütüphane de yer alıyor.

Simcenter FloEFD, özellikle elektronik soğutma konusunda dünyada kendini ispatlamış ve oldukça yaygın kullanılan bir yazılımdır. FloEFD’nin elektronik uygulamalardaki başlıca özellikleri şunlardır:

 • Pil, LED, termoelektrik soğutucu gibi birçok elektronik bileşeni içeren gelişmiş kütüphane
 • Elektronik kart tasarım yazılımlarından çıktı alıp direkt olarak CFD analizine hazır model kurmak için geliştirilmiş EDA Bridge modülü
 • Fan kütüphanesi, 2-Rezistanslı eleman ve PCB tanımlama menüsü

Simcenter FloEFD, gelişmiş post-proses kabiliyetlerinden biri olan “ısı akı grafiği” sayesinde; ısının nereden nereye, hangi yolla, ne kadar taşındığını size özet olarak gösterir. Bu sayede, tasarımlarınızda hangi alanlara odaklanmanız gerektiğini kolayca gözlemleyebilirsiniz.Simcenter FloEFD, gelişmiş post-proses kabiliyetlerinden biri olan “ısı akı grafiği” sayesinde, ısının; nereden nereye, hangi yolla, ne kadar taşındığını size özet olarak gösterir.

Simcenter FloEFD’nin tasarım ortamına entegre yapısı ve gelişmiş kabiliyetleri sayesinde, simülasyonlarınızı, geleneksel analiz yazılımlarına göre çok daha kolay ve hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

Simcenter3D ile Tek Bir Noktadan Hızlı ve Etkili Çözümler

Simcenter ürün ailesinde bulunan Simcenter 3D yazılımı ile yapısal, mekanik ve akışkan alanlarındaki ihtiyaçlara, tek bir platformdan hızlı ve etkili çözümler getirebilirsiniz. Simcenter 3D içerisinde bulunan CAD arayüzü ile tasarım odaklı çözümler elde edebilir ve CAD ortamının sağladığı konforu, analiz ortamına taşıyabilirsiniz. Böylelikle analiz modelini hazırlamak için harcanan zaman, Simcenter sayesinde, sonuçları değerlendirmek veya farklı tasarımları denemek için ayrılabilir.

Simcenter NASTRAN ile yapısal analiz modellerinizde, çekirdek ve performans sınırlaması olmadan çözümler elde edebilirsiniz.


Analiz modelini hazırlamak için harcanan zaman, Simcenter sayesinde, sonuçları değerlendirmek veya farklı tasarımları denemek için ayrılabilir.

Ayrıca, Simcenter 3D dinamik modülü ile aşağıdaki fonksiyonların tamamını, arayüz üzerinden tanımlayabilirsiniz:

 • FFT to Time
 • PSD to Time
 • SRS to Time
 • Time Pulse Signal
 • Frequency PSD Excitation
 • Frequency N-point Excitation
 • FFT Averaging
 • Time Random Signal
 • Time Ractangle Signal

Simcenter 3D, temel analizlerin yanı sıra test ve veri yönetimi araçlarıyla birlikte kullanılabilen açık ve genişletilebilir bir platformdur.

Simcenter 3D, temel analizlerin yanı sıra test ve veri yönetimi araçlarıyla birlikte kullanılabilen açık ve genişletilebilir bir platformdur.

Simcenter 3D, süreçleri rutin haline gelmiş analizleri şablon haline getirmenize ve süreçleri otomatikleştirmenize imkân tanır. Dinamik yanıt modülü ile PSD, ASD, SRS ve şok fonksiyonu gibi özelleşmiş fonksiyonları, arayüz üzerinden kolaylıkla tanımlayabilirsiniz. Böylece, tasarımdan analize bütün mühendislik ihtiyaçlarına, tek bir platform üzerinden, kolay ve etkili şekilde ulaşarak iş akışlarınızı hızlandırabilirsiniz.


Simcenter 3D, süreçleri rutin haline gelmiş analizleri şablon haline getirmenize ve süreçleri otomatikleştirmenize imkân tanır.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.