Ana Sayfa Haberler 2019’u Olumlu Tablo ile Kapatan Leonardo, COVID-19’un Etkisini Yeni Yönetim Kurulu ile Aşmayı Hedefliyor

2019’u Olumlu Tablo ile Kapatan Leonardo, COVID-19’un Etkisini Yeni Yönetim Kurulu ile Aşmayı Hedefliyor

Leonardo’nun, 20 Mayıs’ta art arda gerçekleştirilen Hissedarlar Toplantısı ve Yönetim Kurulu Toplantısı’nda birçok önemli karara imzalar atıldı.

Borsaya açık bir firma olan Leonardo’nun Hissedarlar Toplantısı’nın en önemli iki gelişmesi, 2019 yılı finansal sonuçlarının ve yeni Yönetim Kurulu’nun onaylanması oldu. Bu kapsamda, firmanın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Luciano Carta oldu. Bu gelişme ile Leonardo’nun yönetim kurulu başkanlığı 7 yıl sonra olağan koşullara bağlı olarak değişti.

Leonardo’nun 2019 yılı finansal sonuçları, firmanın öngörülen büyümesini gerçekleştirdiğini, hedeflerine ulaştığını hatta bazı noktalarda bu hedeflerin üstüne çıktığını ortaya koydu. Firmanın faaliyet gösterdiği tüm alanlarda, elde edilen satış başarısının etkisiyle önemli bir gelir artışı sağlandı.

Firmanın, 2019 yılına dair bazı rakamları şöyle sıralandı:

  • Yeni Sipariş: 14,105 milyon avro
  • Toplam Sipariş Bakiyesi: 36,513 milyon avro
  • Gelir: 13,784 milyon avro (2018’e göre %12,6 artış kaydedildi.)

Ancak 2019 yılındaki olumlu sonuçların devamı 2020 yılında, COVID-19 engeline takılmış görünüyor. Zira firma, mart ayında yayınladığı 2020 yılı hedeflerini yaşanan olumsuzluklar nedeniyle askıya aldı. Buna rağmen firmanın Yönetim Kurulu, Leonardo’nun birikmiş iş yükü ve 2019’un ilk çeyreğinde elde edilen ticari performansını dikkate alarak, grubun orta-uzun vadeli beklentilerinin bozulmadan kaldığını düşünüyor.

Profumo Görevine Devam Edecek

Öte yandan Leonardo Yönetim Kurulu Toplantısı da ilk kez yeni Yönetim Kurulu Başkanı Luciano Carta başkanlığında toplandı. Toplantıda, Leonardo CEO’su Alessandro Profumo’nun, görevi bu dönemde de yürütmesi kararlaştırıldı. Yönetim Kurulu Toplantısı’nda, Carta’ya, gerekli devir-teslim işlemleri de yapıldı. 

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.