Ana Sayfa Haberler “Sınırsız Teknolojiler, Güvenli Yarınlar” için Çalışan STM, 30’uncu Yılını Kutluyor

“Sınırsız Teknolojiler, Güvenli Yarınlar” için Çalışan STM, 30’uncu Yılını Kutluyor

Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) kararı ile 1991 yılında kurulan ve faaliyetlerini Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde sürdüren STM, 30’uncu kuruluş yılını kutluyor. Çalışmalarını “Sınırsız Teknolojiler, Güvenli Yarınlar” sloganıyla yürüten firma, kurulduğu andan bugüne; yüksek nitelikli insan kaynağıyla mühendislik ve danışmanlık faaliyetleri yürütüyor. Firma, askeri deniz platformlarından otonom sistemlere, siber güvenlikten uydu ve uzay teknolojilerine kadar geniş bir alanda ürün ve çözümler geliştirerek, savunma ve havacılık sanayisinde önemli roller üstleniyor.

Dünyanın en prestijli savunma ve havacılık şirketlerinin sıralandığı Defense News Top 100 listesinde, 2018 yılından bu yana yer alan STM, küresel çapta rekabetçi, ileri teknolojiye sahip, yenilikçi ve milli çözümler geliştiriyor.

Özellikle askeri deniz platformları alanında pek çok başarılı ihracat projesinin altında imzası olan STM, geliştirdiği özgün otonom sistemler ve siber güvenlik alanındaki çalışmalarında da benzer ihracat başarıları hedefliyor. Firma, bu doğrultuda, Güney Amerika’dan Uzak Doğu’ya, 20’den fazla ülkede iş geliştirme faaliyetleri yürütüyor.

Şirketin 30’uncu yılını, bir video mesajı ile kutlayan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, şunları söyledi: “Savunma Sanayiimiz bir bütün olarak değer yaratmaya devam ediyor. Bu değerin şüphesiz en önemli aktörleri arasında ise savunma sanayii firmalarımız yer alıyor. STM de savunma ekosistemimizin firmalarından biri olarak gerek ülkemizin savunma ihtiyaçlarına gerekse dost ve kardeş ülkelerin savunma ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği özgün çözümleri ile sektörümüzün önde gelen şirketleri arasında yer alıyor. Bu yıl 30. yılını kutlayan STM’nin savunma sanayiimiz için gelecekte de canla başla çalışacağına olan inancımın tam olduğunu belirtmek istiyorum.”

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz ise şu şekilde konuştu: “Kurulduğumuz günlerdeki ülkemizin savunma imkân ve kabiliyetleri ile bugün gelinen noktada çok önemli eşikler atlandı. Biz de STM olarak, ilk adımlarımızı attığımız o anlardan itibaren sektörümüzün bu değişim ve gelişiminin bir parçası olarak kendimizi sürekli geliştirdik ve kabiliyetlerimizi çeşitlendirdik.”

Güleryüz, “Ülkemize savunma sanayii ihtiyaçları konusunda ileri teknolojiye sahip milli çözümler sunarken, Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesi için de sorumluluk üstlendiğimizin bilincindeyiz, ‘Sınırsız Teknolojiler, Güvenli Yarınlar’ hedefiyle ülkemiz için alacağımız daha çok yol ve yapacağımız daha çok işimiz var.’’ diyerek sözlerine devam etti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.