Ana Sayfa Haberler CTech ve Tecnobit-Oesía Grup, İspanya’nın Hava Platformlarına Güvenli Uydu Haberleşme Kabiliyeti Kazandıracak

CTech ve Tecnobit-Oesía Grup, İspanya’nın Hava Platformlarına Güvenli Uydu Haberleşme Kabiliyeti Kazandıracak

CTech ile Tecnobit-Oesia Grup, sabit ve döner kanatlı hava araçları için karıştırmaya ve bastırmaya karşı dayanıklı güvenli uydu haberleşme modemlerinin geliştirilmesi için bir iş birliği anlaşması imzaladı. İmzalar, Madrid’de, 3-5 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen FEINDEF savunma ve güvenlik fuarı sırasında, İspanyol Savunma Bakanlığına bağlı DGAM (Dirección General de Armamento y Material / Silahlanma ve Malzeme Genel Direktörlüğü) ve Savunma Sanayii Başkanlığının katılımıyla düzenlenen törende atıldı.

Anlaşma, karıştırmaya ve bastırmaya karşı dayanıklı güvenli uydu haberleşme modemlerinin, İspanya’nın envanterindeki sabit ve döner kanatlı hava platformlarına entegre edilmesini kapsıyor. Böylece bu platformlar, aynı teknolojiye sahip NATO müttefikleri ile müşterek operasyon yapabilecek. Bu iş birliğinin, İspanya ve Türkiye ile sınırlı kalmayıp çok daha büyük bir pazara hitap etmesi de hedefleniyor.

CTech, özgün olarak geliştirdiği güvenli uydu haberleşme çözümleri ile NATO standartlarında karıştırma ve bastırmaya karşı güvenli bir haberleşme imkânı sunuyor. İspanyol şirketi Tecnobit-Oesia Grup ise 45 yılı aşkın süredir, dünya genelinde çeşitli havacılık projelerine aviyonik sistemler tedarik ediyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.