Ana Sayfa Haberler TİTRA’nın Yeni Genel Müdürü Dr. Davut Yılmaz Oldu

TİTRA’nın Yeni Genel Müdürü Dr. Davut Yılmaz Oldu

İnsansız sistemler, yapay zeka, görüntü işleme, akıllı şehirler ve akıllı sağlık alanlarında faaliyet gösteren TİTRA’nın yeni genel müdürü, Dr. Davut Yılmaz oldu. Dr. Yılmaz, 14 Ocak itibarıyla yeni görevine başladı. TİTRA’nın Kurucu Genel Müdürü Selman Dönmez ise TİTRA bünyesindeki çalışmalarına, Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam edecek.

Dr. Yılmaz, THY Teknik’te Ar-Ge Direktörü ve EASA Tasarım Organizasyonu Başkanı görevlerini yerine getirmesinin ardından 4 yıl boyunca STM’nin Genel Müdürlüğünü yaptı. STM, Dr. Ylmaz’ın görev süresinde, 2017 yılında, ilk kez dünyanın en büyük 100 savunma şirketi arasına girdi. Dr. Yılmaz, bu dönemde, aynı zamanda Avrupa Güvenlik Organizasyonu’nun (EOS) yönetim kurulunda Türkiye’yi temsil etti ve AB’nin güvenlik sanayisi politikalarının belirlenmesinde rol oynadı.

Dr. Yılmaz, TİTRA Genel Müdürlüğü öncesinde, BMC Grubu’nun Genel Müdürü olarak görev yaptı. Bu görevi kapsamında, rekabetçi ve yenilikçi ürünleri küresel pazara sunmanın yanı sıra, gelecek stratejilerinin geliştirilmesinde lider rolü üstlendi.

MSI Dergisi olarak Dr. Yılmaz’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.