Ana Sayfa Haberler Nurol Makina Macaristan, IDEB Fuarıyla Sektöre Merhaba Diyor

Nurol Makina Macaristan, IDEB Fuarıyla Sektöre Merhaba Diyor

Nurol Makina tarafından Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de kurulan Nurol Makina Macaristan, ilk setkörel fuarına Slovak Cumhuriyeti’nde katılıyor. Ülkenin başkenti Bratislava’da 10-12 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen IDEB’e katılan firma, EJDER YALÇIN ailesinden Havan Aracı’nı sergiliyor. Aracın bu sürümü, EJDER YALÇIN üzerine, Rheinmetall tarafından geliştirilen 120 mm’lik Ragnarök havan silah sistemi entegre edilerek geliştirildi. Macaristan’da gerçekleştirilen entegrasyon çalışmalarının ardından araç kalifikasyon testlerini başarıyla geçti.

IDEB, Nurol Makina’nın daha önceki yıllarda katılım gösterdiği bir fuar ve Nurol Makina araçları Slovak Savunma Bakanlığı tarafından daha önce pek çok kez testlere tabi tutuldu.

Nurol Makina Macaristan ise Aralık 2021’de kuruldu ve Macaristan Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak 4×4 zırhlı araçların ortak üretimi konusunda bu ülke ile Nisan 2022’de bir mutabakat muhtırası imzaladı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.