Ana Sayfa Haberler 21-25 Aralık Tarihleri Arasında Düzenlenecek Siber Güvenlik Haftası için Geri Sayım Sürüyor

21-25 Aralık Tarihleri Arasında Düzenlenecek Siber Güvenlik Haftası için Geri Sayım Sürüyor

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, Siber Güvenlik Haftası’nın, 21-25 Aralık tarihleri arasında çevrim içi olarak düzenleneceğini duyurdu. İlk kez gerçekleştirilecek olan ve Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi himayelerinde düzenlenmekte olan etkinlik kapsamında, başta Milli Siber Güvenlik Zirvesi olmak üzere 30’dan fazla alt etkinlik icra edilecek. Bu etkinlikler, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin yanı sıra küme üyesi firmalar tarafından düzenlenecek.

Açılışı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ve Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak etkinlikler, Milli Siber Güvenlik Zirvesi ile başlayacak. Pandemi dolayısıyla kısıtlı katılımla gerçekleştirilecek açılış töreninde, yerli siber güvenlik ekosistemine katkı sağlayan kamu temsilcilerinin ödüllendirileceği bir tören ile yine kamu temsilcilerinin katılacağı özel bir oturuma yer verilecek. Etkinlik kapsamında icra edilecekSanal Siber Güvenlik Fuarı’nda, küme üyesi yerli firmalar ve ürünleri tanıtılacak.

Siber Güvenlik Haftası ile Türkiye’deki yerli siber güvenlik ekosisteminin geliştirilmesi, kamu ve özel sektör temsilcileriyle akademisyenlerin ortak bir platformda bir araya getirilmesi, bu sayede siber güvenlik farkındalığının ve iş birliklerinin arttırılması hedefleniyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.