Ana Sayfa Haberler 25’inci Yaşını Kutlayan MilSOFT, Hedeflerini 3 Eksende Hayata Geçirecek

25’inci Yaşını Kutlayan MilSOFT, Hedeflerini 3 Eksende Hayata Geçirecek

Türk savunma ve havacılık sanayisine yönelik yazılım çözümleri sunan MilSOFT, kuruluşunun 25’inci yılında hedeflerini de belirledi. MilSOFT yöneticileri, 2 Kasım’da düzenlenen basın toplantısında firmanın geride bıraktığı 25 yılı ve önümüzdeki 5 yıllık hedeflerini paylaştı. SSTEK Genel Müdürü Ahmet Çağrı Özer, MilSOFT Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Sami Ulukavak ile MilSOFT’un kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Başyiğit’in konuşmalarının ardından Genel Müdür Mustafa Özçelik, yaptığı sunumda firmanın geliştirdiği çözümleri ve hedeflerini anlattı.

MilSOFT’ta 3 Eksenli Değişim

Konuşmasında, günümüzde oluşan savaş koşullarına değinen Yönetim Kurulu Üyesi Ulukavak, “İnsan savaşından teçhizat savaşına doğru bir gidiş söz konusu. Artık insansız savaşlar devreye girdi ve bu noktada otonom teknolojiler ön plana çıkıyor. Değişen tehditler ve sistemler doğrultusunda MilSOFT da bu değişime ayak uydurdu ve geleceğe yönelik planlarımızda, bulut bilişimi, otonom sistemle ve entegre lojistik destek olmak üzere 3 eksenli bir değişimi öngörüyoruz” dedi. MilSOFT’un kurucusu Başyiğit de geride kalan 25 yılda uluslararası kalite standartlarına en üst seviyede uyduklarını belirterek, “Bugüne dek sayamayacağım kadar çok proje ile savunma ve havacılık sanayimize hizmet ettik. Ancak en büyük hassasiyetimiz, mevcut yetenekleri geliştirmek değil, yeni yetenekler ortaya koymak oldu.” diye konuştu.

Yurt Dışı Projeler Ağırlıkta

Konuşmaların ardından söz alan MilSOFT Genel Müdürü Mustafa Özçelik de yaptığı sunumla firmanın hayata geçirdiği projeleri ve stratejik amaçlarını anlattı. MilSOFT’un 24 ülke ile aktif olarak iş geliştirme faaliyetleri sürdürdüğünü kaydeden Özçelik şunları söyledi: “Halihazırda 6 ülke ile doğrudan ve dolaylı olarak ihracat faaliyetlerimiz var ve son iki yıldır yeni sözleşmelerimizin yüzde 60’ını yurt dışı projeler oluşturuyor. Türk savunma ve havacılık sanayisinin var olduğu her yerde biz de varlık gösteriyoruz.”

“Ana Oyuncu Olmaya Adayız”

Savunma sanayisi sürekli bir değişim ve gelişim halinde olduğunu vurgulayan Özçelik, MilSOFT’un da bu değişime ayak uydurması ve gelişimini sürdürmesi için yeni hedefler belirlediklerini dile getirdi. Gelişimi 3 ana başlık altında planladıklarını anlatan Özçelik, şunları söyledi. Kurumsal gelişim, teknolojik atılımlar ve yeni nesil iş modeli başlıkları altında hedeflerimizi kurguladık. Kurumsal anlamda CMMI-5’i tüm süreçleriyle işleten tek firma olarak stratejik İK ve süreç yönetimini izliyoruz. Teknolojik atılımlar kapsamında bulut bilişimi ve entegre lojistik destek alanlarında Türk savunma ve havacılık sanayisinin ana oyuncusu olmaya adayız. Gelecekte, gerek yurt içi gerekse yurt dışında stratejik iş birliklerini arttıracak, start-up şirketleriyle ilişkilerimizi geliştireceğiz. Genel Müdür Özçelik, MilSOFT’un gelecek 5 yıllık hedeflerini de şöyle sıraladı:

  • Otonom ve sürü sistemleri, bulut teknolojileri ve Entegre Lojistik Destek (ELD) Sistemleri alanlarında Türk savunma ve havacılık sanayisinin ana oyuncusu olmak,
  • Bilişim 500 Savunma Sanayii Yazılım kategorisinde ilk sırada yer almak,
  • Her yıl yeni bir ülkeye ihracat yapmak,
  • Yurt dışında en az iki ülkede ofis açmak,
  • Türkiye’de en çok çalışılmak istenen yerli yazılım firması olmak.

Basın toplantısının ardından, Genel Müdür Mustafa Özçelik, Milli Yazılım Hamlesinde 25 Yıl Sergisi’nde yer alan fotoğraflar hakkında gazetecilere bilgi verdi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.