Ana Sayfa Haberler 2’nci Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi Başladı

2’nci Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi Başladı

Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi (MRBS), Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımlarıyla başladı. 3 Ekim akşamına kadar sürecek MRBS’de birçok savunma firması stant açarak ürün ve kabiliyetlerini sergiliyor.

Zirve’nin açılış konuşmalarını; MÜSİAD Ankara Savunma Sanayi ve Havacılık Sektör Kurulu Başkanı Fatih Altunbaş, MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Basri Acar, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar gerçekleştirdi. Zirvenin açılışına ayrıca Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler,Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, kuvvet komutanları, Ankara Valisi Vasip Şahin, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Mustafa Murat Şeker, Türk Silahlı Kuvvetleri temsilcileri, yabancı ülke askeri ataşeleri ve sektörden birçok isim katıldı.

MÜSİAD Ankara Savunma Sanayi ve Havacılık Sektör Kurulu Başkanı Fatih Altunbaş’ın verdiği bilgilere göre, 2018’de ilki düzenlenen, bin 50 metrekare fuaye alanında 29 firmanın ve 671 ziyaretçinin katıldığı MRBS’ye bu yıl 2 bin 550 metrekare fuaye alanında 52 firmanın katıldı. Altunbaş, iki gün boyunca binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlamayı hedeflediklerini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığının yerlileştirme ve millileştirme faaliyetleri kapsamında stratejik iş birliği anlaşması yaptığı 29 firma, iyi niyet beyanlarını zirvenin açılışında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın elinden aldı.

Zirve, açılış töreninin ardından, heyetlerin firma stantlarını ziyaretleri ve panellerle devam etti.

 1,216 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.