Ana Sayfa Haberler 32’nci Yıl Dönümünü Kutlayan TSKGV, Güçlenerek Büyümeye Devam Ediyor

32’nci Yıl Dönümünü Kutlayan TSKGV, Güçlenerek Büyümeye Devam Ediyor

Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı (TSKGV), 32’nci yıl dönümünde bir basın toplantısı düzenleyerek vakfın geçmiş dönem faaliyetleri ve gelecek hedefleri hakkında bilgiler paylaştı.

26 Eylül’de, Ankara’daki TSKGV Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda basın mensubu katıldı. Toplantıda, basın mensuplarına, TSKGV Genel Müdür Vekili Sadık Piyade, Mali İşletmeler ve İştirakler Grup Başkanı Erhan Sipahioğlu ve Vakıf Hizmetleri Grup Başkanı Zeki Yağcı bilgi verdi.

TSKGV Genel Müdür Vekili Sadık Piyade

 

TSKGV’nin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) savaş gücünün artırılmasına katkıda bulunmak üzere Türk milletinin maddi ve manevi desteğini sağladığı ifade eden Piyade, 1987-2019 yılları arasında vakfın mevcut 83.509 bağışçıya ulaştığını ifade etti. TSKGV tarafından düzenlenen IDEF’in dünyanın en büyük dört savunma ve havacılık sanayisi fuarı arasında olduğunu bildiren Piyade, bugüne kadar, ilki 1993’te olmak üzere 14 IDEF düzenlendiğini söyledi. Piyade, ayrıca, 76.010 kişinin ziyaret ettiği IDEF 2019’da yerli katılımcılar için ilk kez katılım bedelinde Türk lirasının baz alındığını ve KOBİ’lere %60 oranında indirim sağlandığını ifade etti.

 

TSKGV’ye bağlı ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, İŞBİR ve ASPİLSAN hakkında da bilgiler paylaşan Piyade, vakfın, bu şirketlerin; etkin gözetimi, yönlendirilmesi, şirketler arasındaki faaliyet tekrarlarının önlenmesi ve şirketler arası iş birliği ve koordinasyonunun artırılmasını katkı sağladığını kaydetti.

 

 

 1,822 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.