Ana Sayfa Haberler 3’üncü Global SatShow’da Türksat Konuşuldu

3’üncü Global SatShow’da Türksat Konuşuldu

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

Bu yıl 9-10 Kasım tarihlerinde İstanbul’da 3’üncüsü gerçekleştirilen Global SatShow’un odağında Türksat vardı.

Etkinliğin ilk günü, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Türksat Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. Vecdi Gönül ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan birer açılış konuşması yaptılar. Açılış konuşmalarının ardından, Türksat 5A ve Türksat 5B uydularının üretim sözleşmesi, düzenlenen bir törenle Türksat ve Airbus arasında imzalandı. İmzalar; Bakan Arslan, Türksat Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Gönül, Türksat Genel Müdürü Cenk Şen, Airbus Space Systems Başkanı Nicolas Chamussy ve Airbus Defence and Space UK Yönetim Müdürü Colin Paynter tarafından atıldı.

Ardından Türksat Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Gönül ve beraberindeki heyet, etkinlikte stant açan firmaları ziyaret ederek, firmaların uydu alanındaki kabiliyetleri hakkında bilgi aldı.

Etkinlikte pek çok konferans da düzenlendi. Bunlar içerisinden Türksat 6A’nın konuşulduğu ve ilk gün öğleden sonra gerçekleştirilen oturum, katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Oturumun başında TRT Genel Müdürü İbrahim Eren bir konuşma yaptı. Moderatörlüğünü Türksat Genel Müdürü Cenk Şen’in yaptığı oturumun konuşmacıları ise şunlar oldu:

– TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Dr. Orkun Hasekioğlu,

– TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil,

– Ctech CEO’su Cüneyd Fırat ve

– ASELSAN Uzay Teknolojileri Grup Başkanı Şenol Uzun.

 846 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.