Ana Sayfa Haberler 4. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi, Ankara’da Yapıldı

4. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi, Ankara’da Yapıldı

MÜSİAD Ankara’nın düzenlediği 4. Ankara Radar ve Sınır Güvenliği (MRBS) Zirvesi, 21-22 Mart’ta, Ankara’da, Hacettepe Beytepe Kongre Merkezi’nde yapıldı.

SSB Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir

Zirvenin açılışını, Savunma Sanayii Başkanı (SSB) Prof. Dr. İsmail Demir, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Ankara Valisi Vasip Şahin, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Osman Çalışkan ile MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Fehmi Yılmaz yaptı.   

MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Fehmi Yılmaz, iki gün süren zirveyle ile ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi: “MÜSİAD Ankara olarak bu yıl dördüncü kez, sınır güvenliği konusunu ele almak üzere MRBS’yi düzenledik. MRBS hem bu önemli konuyu gündemde tutmak hem de yerli ve milli savunma sanayi firmalarımızın ihracatçı kimliklerini desteklemesine önemli bir platform sunuyor. Bu yıl 45 ülkeden 60’tan fazla misyon temsilcisi yerli ve milli savunma sanayisi ürünlerimizi inceledi. Özellikle MRBS’de ilk kez tanıtılan ürünlere ilgi yoğundu.”

MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Fehmi Yılmaz

68 Firmanın Katıldığı Zirve, 2.000’den Fazla Ziyaretçiyi Ağırladı 

68 savunma ve havacılık sanayisi firmasının katıldığı zirve, 45 ülkeden büyükelçiler ile savunma ataşeleri, kamu satın alma görevlileri, savunma ve havacılık sanayisinin önde gelen temsilcileri ve akademisyenlerinin de arasında bulunduğu 2.000’den fazla ziyaretçiyi ağırladı. Katılımcılar ve ziyaretçiler, zirvede, yerli ve milli teknolojileri inceleme fırsatı buldu.   

Firmalar Yeni Ürünlerini Sergiledi

Robit Teknoloji’nin Türkiye’nin ilk kamikaze İHA’sı AZAB
Öncü Güvenlik’in Sec-on Köpek Robot’u
Sedsan firmasının yerli Cessna 172 simülatörü

MÜSİAD Ankara üyesi Robit Teknoloji firması, zirvede üç yeni ürününü ilk kez tanıttı. Robit Teknoloji’nin, Türkiye’nin ilk kamikaze İHA’sı AZAB, kolay taşınabilir veri merkezi çözümü sunan Chordata ürünü ile Felaket Müdahale İstek Sistemi (FEMİS) ilk kez sergilendi. HTR firması, çözünürlüğü yüksek zoomlu kamerasını, Öncü Güvenlik firması Sec-on Köpek Robot’unu, Otonom Teknoloji firması Air Tower ürününü, Verte Elektronik firması Solid State Güç Dağıtım Birimi’ni ilk kez tanıttı. MÜSİAD Ankara üyesi Sedsan firması da yerli Cessna 172 simülatörünü ilk kez MRBS’de satışa çıkardı.

HTR firmasının çözünürlüğü yüksek zoomlu kamerası
Otonom Teknoloji firmasının Air Tower ürünü
Robit Teknoloji firmasının kolay taşınabilir veri merkezi çözümü sunan Chordata ürünü

Zirvede Sınır Güvenliği Tartışıldı

İki gün süren zirvede, üç vizyon konuşması, iki özel sunum yapıldı ve beş oturum düzenlendi.

HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar ile TUSAŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil vizyon konuşmaları yaptı.

HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar
TUSAŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil

Zirvede ayrıca, Kara Sınırı Korumasına Yönelik Sınır Koruma Altyapıları ve Bileşenleri, Sınır Güvenliğinde Dron, İHA ve SİHA’ların Görevleri ve Geleceği, HAARP Teknolojisi ve Sınırları, Deniz Sınırı ve Sonarlar ile Uzay Sınırı ve Türkiye’deki Uzay Çalışmalarının Geleceği konulu oturumlar düzenlendi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.