Ana Sayfa Haberler 41’inci TOBB Türkiye Savunma Sanayi Meclisi’nde, Sektörün Sorunları Sıralandı ve Çözüm Önerileri Ele Alındı

41’inci TOBB Türkiye Savunma Sanayi Meclisi’nde, Sektörün Sorunları Sıralandı ve Çözüm Önerileri Ele Alındı

41’inci Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Savunma Sanayi Meclis Toplantısı, 24 Aralık’ta, Ankara’daki TOBB Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Toplantıya; Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci ve TOBB Savunma Sanayi Meclis Başkanı Yılmaz Küçükseyhan’ın yanı sıra 200’e yakın meclis üyesi ve davetli katıldı.

Sektörün sorun ve çözüm önerilerinin istişare edildiği toplantıda, Küçükseyhan, 30 civarında sektör sorununu çözüm önerileri ile birlikte sundu. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek 10’uncu TOBB Türkiye Sektörel Ekonomik Şurası’na bu sorunları sunacaklarını belirten Küçükseyhan, sektörün sorunlarını çözmek için ellerini her zaman taşın altına koyacaklarını belirtti. Küçükseyhan’ın sunduğu sorun ve çözüm önerileri çeşitli bakanlık temsilcileri ve firma temsilcilerinin de katılımıyla istişare edildi.

Dr. Tüfekçi ise sektörün 2019 yılı güncel ihracat rakamının 2,7 milyar dolara ulaştığını belirtti. 2023 hedeflerine ulaşmak için tüm sektörün birlikte çalışması gerektiğini ifade eden Dr. Tüfekçi, Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde (HAB), Savunma Sanayii Başkanlığının (SSB) bünyesinde yeni bir teknopark kurulacağını da açıkladı.

Prof. Dr. Demir de “2023 hedeflerini hep birlikte gerçekleştireceğiz.” diyerek SSB’nin YETEN ve EYDEP programlarından bahsetti. Toplantıda sunulan 30 sorun ve çözüm önerisine dair madde madde değerlendirmelerini paylaşan Prof. Dr. Demir, daha sonra sektör temsilcilerinin sorularını yanıtladı.

 1,329 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.