Ana Sayfa Haberler 5. Defence Port Turkey, Pakistan’da Düzenlenecek

5. Defence Port Turkey, Pakistan’da Düzenlenecek

MSI Dergisi’nin IDEF 2019 Deniz Sistemleri Özel Sayısı’nda yayımlanan içerik, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Türkiye’nin pazar geliştirme konusunda en çok öne çıkan konsept projesi olarak, 2014 yılından bu yana, Savunma Sanayii Başkanlığının desteği ile organize edilen ve Türk savunma ve havacılık sanayisinin iş geliştirmesine odaklanan High-Tech Port by MÜSİAD, yeni ismi Defence Port Turkey’in enerjisi ile bu yıl kapılarını Pakistan’da açacak.

Büyük bir çaba sonucunda, sektörün ve sektör temsilcilerinin alışkanlıkları ile Türkiye’yi temsil eden bir vitrin ortaya koyan Defence Port Turkey, 29–31 Ekim 2019 tarihleri arasında, Karachi Expo Center’da gerçekleşecek. Defence Port Turkey’in Pakistan tarafındaki ev sahipliği, Pakistan Defence Export Promotion Organization (DEPO) tarafında gerçekleştirilecek ve iki ülke arasındaki mevcut iş birliklerine yenilerinin eklenmesine çalışılırken çevredeki dost ve kardeş ülkelerin de etkin şekilde katılım göstermesi sağlanmaya çalışılacak.

Defence Port Turkey projesinin ilki, 26-30 Kasım 2014 tarihlerinde, İstanbul’da, T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himaye ve katılımlarıyla gerçekleştirilmiş ve 51 devlet başkanı ve bakan ile 123 ülkeden 7.250 uluslararası iş insanını ağırlamıştı. İkinci proje ise 6-8 Ekim 2015 tarihleri arasında Katar’ın Başkenti Doha’da, Türk savunma ve havacılık sanayisinin 67 değerli firmasının katılımları ile düzenlendi. Türk iş dünyası temsilcilerinin, Katarlı muhatapları ve iş insanları ile bir araya geldiği fuarda, iki ülke arasındaki savunma ve havacılık alanındaki ticari ilişkileri geliştirecek görüşmeler yapıldı. İki ülke arasında, kayıtlı olarak 600’ü aşkın iş görüşmesi ile toplam değeri 500 milyon dolara yaklaşan bir iş flörtü oldu.

9-12 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul’da, MÜSİAD EXPO ile eş zamanlı düzenlenen 3. Defence Port Turkey ise T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte 95 Bakanı ve 32 ülkeden askeri delegasyonları ağırladı. 750 iş görüşmesinin yapıldığı fuarı 72 bin kişi ziyaret etti.

Türk savunma ve havacılık sanayisi için önemli bir iş geliştirme platformu olan Defence Port Turkey’in 4’üncüsü ise 21-24 Kasım 2018 tarihlerinde, yine MÜSİAD EXPO ile eş zamanlı olarak CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. “Milli Atılım” temasıyla düzenlenen fuar, 124 ülkeden 7.000 yabancı iş insanı ve 100’ün üzerinde Bakan ve Yabancı Misyon Temsilcilerini ağırladı. Türk savunma ve havacılık sanayisinin kara, deniz ve hava savunma sistemlerinde ileri teknoloji üreten öncü 45 firmasının katılımı ile gerçekleşen 4. Defence Port Turkey; Belarus, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Fas, Gürcistan, Kuveyt, Kuzey Kıbrıs, Libya, Makedonya, Romanya, Sudan, Ukrayna ve Yemen’den üst düzey protokol temsilcilerini ve askeri delegasyonları ağırladı.

Türkiye’nin, savunma ve havacılık sanayisindeki en önemli partnerlerinden Pakistan’da gerçekleştirilecek 5. Defence Port Turkey, Türk firmalarının, niş ve hedef odaklı iş geliştirmesi için çalışmaya devam ederek, gerek dost ve kardeş ülke Pakistan ile gerekse iki ülkenin ortak çalışması ile katılımı sağlanacak diğer ülkelerle olan mevcut ve potansiyel iş hacminin artmasına zemin hazırlayacak.

 2,035 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.