Ana Sayfa Haberler 73. Yıldönümünde Kore Savaşı Anıldı

73. Yıldönümünde Kore Savaşı Anıldı

Kore Savaşı’nın 73. yıldönümünde, savaşta hayatını kaybedenler ve şehitlerimiz, Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği’nin birlikte organize ettiği törenle anıldı. Savaşın başlangıcının yıldönümü olan 25 Haziran’da düzenlenen törene, Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee, 4. Kolordu ve Ankara Garnizon Komutanı Tümgeneral Ahmet Kurumahmut, Ankara Vali Yardımcısı Cihangir Güler, Ankara’da görev yapan askeri ataşeler, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları, Türkiye Muharip Gaziler Derneği üyeleri ve diğer davetliler katıldı.

Kore’de Savaşan Türkler Anıtı’nda düzenlenen tören, savaşta şehit olan askerler için saygı duruşu ve iki ülkenin milli marşlarını okunmasıyla başladı. Ardından da anıta Milli Savunma Bakanlığı, Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Türkiye Harp Malulü Gaziler – Şehit Dul ve Yetimler Derneği, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Emekli Subaylar Derneği çelenkleri bırakıldı. Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee ve Türkiye Gaziler Derneği Başkanı Beyazıt Yumuk’un birer konuşma yaptığı tören, Büyükelçi Won Ik Lee tarafından, eğitim yardım belgesi hakkı kazanan gazi yakınlarına belgelerinin verilmesinin ardından sona erdi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.