Ana Sayfa Öne Çıkanlar 9’uncu DSS Özel Sayısı SaSaD Mesajı: SaSaD Genel Sekreteri Hüseyin BAYSAK

9’uncu DSS Özel Sayısı SaSaD Mesajı: SaSaD Genel Sekreteri Hüseyin BAYSAK

Deniz Sistemlerinde Gelecek Öngörüleri

 

Bu yazıda; Lloyd Register, QinetiQ ve University of Southhampton tarafından yapılmış bir inceleme raporundan alıntılar yaparak sektör oyuncularımıza, gelecek planlamalarında kullanabilecekleri yararlı bilgiler iletmeye çalıştım.

Geleneksel olarak deniz platformlarının 25 yıldan daha uzun bir hizmet ömrü olduğu öngörülür. Bu nedenle, sistemlerin operasyonel konsept ve tasarım çalışmaları, yeni teknolojilerdeki hızlı gelişme ve bunun deniz sistemlerinin yeteneklerine etkisi dikkate alınarak yapılmak durumundadır. Yeni sistem ve ekipmanların tasarımlarının, teknolojide sıklıkla yaşanan gelişmeleri ve değişimleri uygulayabilecek şekilde esnekliğe sahip olması ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.

Geleceğe dair küresel senaryolara bakılmaksızın teknolojinin bağımsızlığı ve varlığı, deniz operasyonlarında önemli değişim etkilerini ortaya koyacaktır. Bu nedenle bu çalışmada değişim teknolojilerini ve gelecek uygulamalarını ifade etmek hedeflenmiştir.

 

Devamı EKİM / 184’üncü Sayıda!

 1,251 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.