Ana Sayfa Haberler 9’uncu DSS Özel Sayısı SSI Mesajı: Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral ALİŞ

9’uncu DSS Özel Sayısı SSI Mesajı: Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral ALİŞ

MSI Dergisi’nin resmi yayını ve basın sponsoru olduğu 9’uncu Deniz Sistemleri Semineri (DSS) Özel Sayısı’nda yayımlanan mesaj, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Sektörün Yakında Takip Ettiği, Fayda Bulduğu ve Uygulanabilir Çözümler Sunan Bir Platform: Deniz Sistemleri Semineri

 

Deniz sistemleri ve platformları, Türk savunma ve havacılık sanayisi için her dönem stratejik öneme sahip, lokomotif bir alt çalışma alanı olarak kendisine yer bulmuştur.

Geçmişten günümüze kadar askeri ve sivil alanda hizmet sunan denizcilik sektörümüz; dünya çapında bilinen, takip edilen ve rağbet gören ürünleri ile ürün ve müşteri portföyünü artırmaktadır.

Bu gelişimi, ihracat rakamlarında da rahatlıkla görebiliriz. SSI bünyesinde, 2017 yılında deniz sistemleri alanında gerçekleşen ihracat 79 milyon dolar iken 2018 yılında bu rakam, 205 milyon dolara çıkmıştır. Açıkçası bu artış, elbette büyük bir başarının ispatı olmakla birlikte firmalarımız sahip olduğu teknik altyapı ve tecrübe göz önüne alındığında, potansiyelinin çok altında kalıyor. Bu potansiyeli açığa çıkartmak amacıyla sektörün tamamı el ele vererek bir yandan yeni ürün geliştirmek için; diğer yandan da yeni müşterilere nasıl ulaşılacağı konusunda çalışıyor. Bu konuda ortaya konan birliktelik, sektörün gelecekte imza atacağı başarılar için çok önemli.

Az önce paylaşmış olduğum ihracat verileri, elbette kendiliğinden oluşmuyor. Alanında uzman kişilerin bir araya gelerek bilgi ve tecrübelerini paylaştığı Deniz Sistemleri Semineri gibi etkinlikler, bu konuda farklı bir ivme kazanmamıza vesile oluyor.

Bu yıl Ekim ayında dokuzuncu kez düzenlenecek olan Deniz Sistemleri Semineri, daha önce düzenlenenlere göre, daha kapsamlı konularla daha katılımcı bir kitleye hitap edecek. Büyüyen ve gelişen sanayimizde yer alan firmaların iletişim kanallarını çalışır bir halde tutmak, sürdürülebilir bir büyüme için temel gereksinimlerden biridir. Bununla birlikte, bu ve benzeri etkinliklerle yapılan bilgi ve tecrübe paylaşımı, sektörün tüm bileşenleri ile birlikte büyümesini sağlayan, önde gelen etmenler arasında yer almaktadır.

14-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan 9’uncu Deniz Sistemleri Semineri’ni, sektörün yakında takip ettiği, fayda bulduğu ve uygulanabilir çözümler sunan bir platform olarak değerlendiriyorum. Bu etkinlikte gerçekleştirilecek görüşmelerin,  önümüzdeki yılları etkileyecek önemli iş birliklerinin ilk adımı olmasını temenni ediyorum.

 

Latif Aral ALİŞ

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı

 902 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.