Ana Sayfa Haberler ABD Özel Kuvvetlerinin Denizci Personeli de Gentex Başlıklarını Kullanacak

ABD Özel Kuvvetlerinin Denizci Personeli de Gentex Başlıklarını Kullanacak

MSI Dergisi’nin 186’ncı sayısında yayımlanan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Kişisel koruma sistemleri üreticisi Gentex, ABD Özel Kuvvetler Komutanlığı ile FTHS Coxswain Kask Sistemi tedariki konusunda anlaştığını, 11 Ekim’de duyurdu. Azami 95 milyon dolar değerine ulaşabilecek Firma Sabit Fiyatlı (Firm Fixed Price / FFP) anlaşma, 5 yıllık bir süre boyunca tedarik edilecek sistemleri kapsıyor. Bu sistemler arasında, balistik koruma özelliği olmayan Ops-Core FAST FTHS kaskın yanı sıra şu aksesuarlar bulunuyor:

  • Vizörler
  • Gece görüş cihazına takılabilir göz koruyucular
  • Hem balistik koruma özelliği olan hem de karbon kompozit olmak üzere 2 farklı tipte çene koruyucu
  • İlave zırh plakaları

Kask sistemi, komutanlık envanterindeki çeşitli su üstü platformların operatörü olan denizci personel tarafından kullanılacak. Gentex, kurulduğu 1987 yılından beri, ABD Özel Kuvvetler Komutanlığı için başlık tedarik ediyor. Firma, mayıs ayında, aynı kullanıcının, balistik koruma özelliğine de sahip çeşitli kask sistemleri konusunda açtığı ihaleyi de kazanmıştı.

Gentex’in, 17 yıldır Türk savunma sanayisinde faaliyet gösteren Norbo firması ile 2017 yılında kurduğu, Gentex-Norbo isimli bir ortak girişim şirketi de bulunuyor. Gentex-Norbo, kişisel korunma teknolojileri üzerine faaliyet gösteriyor.

 1,809 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.