Ana Sayfa Haberler Abu Dhabi Aviation, AW139 Filosuna 6 Helikopter Daha Ekliyor

Abu Dhabi Aviation, AW139 Filosuna 6 Helikopter Daha Ekliyor

Leonardo, ABD’nin Atlanta kentinde 7-9 Mart’ta düzenlenen Heli-Expo 2023 fuarında Abu Dhabi Aviation (ADA) şirketine 6 adet AW139 tedarik etmek için bir sözleşme imzaladı.  Leonardo, gelişmeyi 9 Mart’ta duyurdu. Sözleşmeye göre, helikopterlerin 2024 ila 2026 yıllarında teslim edilmesi bekleniyor. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli ADA firması, AW139 filosuna dâhil edeceği helikopterleri açık deniz nakliye görevlerinde kullanacak. 

Leonardo Helicopters Genel Müdürü Gian Piero Cutillo, sözleşmeyle ilgili olarak şunları söyledi: “Bu sözleşme, Leonardo ve ADA arasında, yeni nesil platform tedariki ve gelişmiş müşteri destek hizmetleri açısından, yıllar içinde sürekli büyüyen ortaklığı daha da güçlendiriyor. AW139’un, Ortadoğu’da ve dünya enerji endüstrisi pazarında kendi kategorisinde referans helikopter olarak varlığını daha fazla teyit ediyor.”

Leonardo ve ADA 15 yıldan fazla bir süredir iş birliği yapıyor ve ADA şimdiye kadar Leonardo’dan, birçoğu AW139 olmak üzere toplam 33 helikopter satın aldı. 

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.