Ana Sayfa Haberler AC Tasarım ve OPTOKON, Distribütörlük ve Ortak Üretim Anlaşmaları İmzaladı

AC Tasarım ve OPTOKON, Distribütörlük ve Ortak Üretim Anlaşmaları İmzaladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, OPTOKON’un standında, firma yetkilileri ve AC Tasarım yetkilileri ile bir arada.

MRBS’21, bir imza törenine de sahne oldu. AC Tasarım A.Ş. ile Çek Cumhuriyeti merkezli OPTOKON AS, bir taraftan Türk savunma ve havacılık sanayisinin ihtiyaçlarını yerli üretimle karşılamak diğer taraftan da sektörün ihracatını arttırmak için başlattıkları iş birliğine ilişkin 2 ayrı imzayı, etkinlik sırasında attılar.

İlk anlaşma, OPTOKON’un, Çek Cumhuriyeti’nde ve firmanın grup tesisleri ve ofislerinin bulunduğu diğer 5 ülkede, AC Tasarım’ın distribütörü olmasını ve AC Tasarım ürünlerinin satışını üstlenmesini konu alıyor. AC Tasarım, bu anlaşmayla ürünlerine yurt dışı pazarlarda daha hızlı ulaşılmasını amaçlıyor.

Yapılan ikinci anlaşma ise ”yüksek teknoloji ve dayanıma sahip fiber optik kabloların” iki firma tarafından Türkiye’de ortak üretimini konu alıyor. OPTOKON, bu anlaşma çerçevesinde Türkiye’de yeni bir üretim tesisi yatırımı yapmaya hazırlanıyor.

AC Tasarım’ın yerli olarak ürettiği ve yurt dışı bağımlılığına son verdiği çeşitli ürünler, ASELSAN başta olmak üzere Roketsan, Otokar, BMC, FNSS, TÜBİTAK SAGE ve Nurol Makina gibi çok sayıda ana yüklenici tarafından birçok projede kullanılıyor. Firma ayrıca; DIGI-KEY, WIREMASTERS ve TTI-RayQ gibi global distribütörlerde ürünleri yer alan, ilk ve tek Türk üretici ve marka olarak da dikkat çekiyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, OPTOKON’un standında, firma yetkilileri ve AC Tasarım yetkilileri ile bir arada.

30 yılı aşkın tecrübesi ile bilgi ve iletişim teknolojileri üzerinde çalışan OPTOKON, haberleşme ağları için pasif fiber bileşenler, aktif cihazlar, fiber optik test cihazları ve kablolar gibi çözümler geliştiriyor ve üretiyor. Firmanın geniş ürün ailesinde savunma, güvenlik, ağır sanayi ve madencilik gibi sektörlere yönelik güçlendirilmiş (rugged) cihazlar da bulunuyor. Firmanın Türkiye’deki iş kolu ise OPTOKON Elektronik olarak faaliyet gösteriyor. OPTOKON’un CEO’su Jiří Štefl, AC Tasarım ile iş birliklerinin, her iki şirketin inovasyon odaklı programları doğrultusunda şekillendirildiğini belirtti ve “AC Tasarım gibi teknik açıdan gelişmiş bir şirketle yapılan bu ortaklık, OPTOKON için ileriye doğru atılmış büyük bir adımdır. AC Tasarım’ın elektromanyetik alan koruma çözümlerinin, Türkiye pazarındaki yüksek deneyiminin ve teknolojik bilgisinin bizleri bu alanda ideal birer iş ortağı haline getirdiğinden eminim” dedi.

AC Tasarım Yönetim Kurulu Üyeleri Arda Öngören ve Cihangir Gültaşlı da yapılan anlaşmaların; uzun vadeli, verimli ve yenilikçi bir iş ortaklığı modelini içerdiğini, yeni yatırımların ve istihdamın önünü açacak önemli gelişmeler olduğunu vurguladılar.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.