Ana Sayfa Haberler Açık Deniz Karakol Gemileri AKHİSAR ve KOÇHİSAR Göreve Hazır

Açık Deniz Karakol Gemileri AKHİSAR ve KOÇHİSAR Göreve Hazır

Milli Savunma Bakanlığının (MSB) haftalık bilgilendirme toplantısının gündeminde ASFAT’ın geçtiğimiz günlerde denize indirdiği Açık Deniz Karakol Gemileri (ADKG) AKHİSAR ve KOÇHİSAR vardı. MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, ASFAT ana yükleniciliğinde yürütülen Açık Deniz Karakol Gemileri (ADKG) projesi kapsamında ilk gemiler AKHİSAR ve KOÇHİSAR’ın, 23 Eylül’de İstanbul Tersanesi Komutanlığında düzenlenen törenle denize indirildiğini açıkladı. Aktürk, Pakistan MİLGEM Projesi kapsamında, 1. gemi PNS BABUR’un teslim töreninin de gerçekleştirildiğini söyledi.

Azerbaycan Ordusunun İhtiyaçlarını ASFAT Karşılayacak

Toplantının diğer gündem maddeleri arasında Türkiye ile Azerbaycan’ın birlikte yürüttüğü çalışmalar da yer aldı. Aktürk, ASFAT tarafından modernize edilen Nahçıvan Askerî Kompleksi’nin 25 Eylül’de açıldığını dile getirdi. Modernize edilen tesis ile Azerbaycan ordusuna ait kara araçlarının bakım-onarım, yenileştirme ve modernizasyon ihtiyaçları, ASFAT bünyesinde gerçekleştirilecek. Aktürk, MSB’nin TEKNOFEST İzmir’e katılımıyla ilgili de şu bilgileri verdi: Bakanlığımızın standının yanı sıra Makine Kimya Endüstrisi (MKE) ve ASFAT stantları ile festivalde yerimizi aldık. Festival süresince SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları dâhil çeşitli hava araçları ve askerî bando gösterileri yapılacak. Millî Savunma Bakanlığı stantlarına gençlerimiz başta olmak üzere tüm halkımızı bekliyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.