Ana Sayfa Haberler Aeros, EYDEP Araştırmasında En Yüksek Puan Alan Firmalar Arasına Adını Yazdırdı

Aeros, EYDEP Araştırmasında En Yüksek Puan Alan Firmalar Arasına Adını Yazdırdı

Aeros, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından yürütülen Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme ve Destekleme Programı (EYDEP) kapsamında ‘Mekanik Tasarım’ ve ‘Kablaj Tasarımı’ faaliyet alanlarında yapılan denetimlerde aldığı puanla, haziran ayı denetimine katılan firmalar arasında ilk 3’e girdi. Aeros Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Çora, “Türk savunma ve havacılık sanayisinde başarılarıyla anılan, bir firma olmak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle listenin ilk iki sırasında yer alan dost firmalarımız Leonardo Türkiye ve Samsun Yurt Savunma’yı da kutlarım.” dedi.

Aeros, savunma sanayisi ana entegratör firmaları ve paydaşların katılımı ile yürütülen program kapsamında, Kurumsallık ve Savunma Sanayii Tecrübesi, Yetkinlikler, İdari Alt Yapı, Personel, Kalite Süreçleri, Emniyet, Güvenlik, İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre Güvenliği, Özgün (firmaya özel, tasarımı dahil firmada geliştirilen) Ürün ve Ar-Ge Yönetimi, Tesisler, Finans, Projeler ve Stratejik Planlar gibi konularda detaylı incelemeye tabi tutuldu. Yapılan haziran ayı değerlendirmesinde Aeros, Leonardo Türkiye ve Samsun Yurt Savunma’nın (SYS) ardından en yüksek puan alan 3’üncü firma oldu. Bugüne kadar toplam 956 firmanın değerlendirmeden geçtiği EYDEP’te en yüksek puan alan firmalar ise MilSOFT Yazılım, Elatek Kauçuk, Alp Havacılık, CES İleri Kompozit ve Leonardo Türkiye olarak sıralandı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.