Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 Aeros; Unidef, DT Savunma ve KSM ile Yeni İş Birliklerine Yelken Açtı

Aeros; Unidef, DT Savunma ve KSM ile Yeni İş Birliklerine Yelken Açtı

Soldan sağa: Aeros Kurucu Ortağı Serdar Çora, Yapısal Tasarım, Analiz ve Test Grubu Direktörü Umut Çimen, Genel Müdür Verda Çora ve Aviyonik/Elektronik Sistem Mühendisliği Direktörü İrfan Altaş

Aeros, kuruluşunun ardından gerçekleşen ilk IDEF’e, iş ortaklarından Unidef’in ev sahipliği ile katıldı. İki firmanın birlikte geliştirdiği BOMBUS silah podu da Unidef standında sergilendi.

Aeros’un fuar gündemini ise iş birlikleri oluşturdu. Firma, fuar boyunca 2 iş birliği anlaşmasına imza attı. Bunlardan ilki, BOMBUS silah podunun Faz 2 aşamasına yönelik anlaşma oldu. Faz 1 aşamasında podun ilk prototipinin tasarımı, üretimi, yer testleri ve yer atış testleri başarıyla tamamlandı. Faz 2 aşaması ise detaylı tasarım ve kalifikasyon testlerini kapsayacak. Pod, fuarda kontrol birimi (Stores Management System / SMS) ve kullanıcı arayüz ünitesi ile birlikte sergilendi. Unidef ve Aeros yetkilileri, fuar sırasında yaptıkları görüşmelerde, ihtiyaca göre farklı boyutlarda ve farklı kapasitelerde silah podlarının tasarımının ve üretiminin mümkün olduğunun altını çizdiler. Bu kapsamda, çeşitli yabancı heyetlerle yapılan temaslar doğrultusunda silah podu ile ilgili ayrıntılı görüşmeler başlatıldı.

İmzalanan diğer anlaşma ise, Aeros’un, DT Savunma ve Karya Sistem Mühendislik (KSM) ile hem sivil hem de askeri havacılıkta ihtiyaç duyulacak yeni nesil elektromekanik uçak sistemlerinin geliştirmesine yönelik stratejik iş birliğini konu alıyor. İş birliği neticesinde geliştirilecek ilk prototip ürünlerin, gelecek yılın Haziran ayı içerisinde testlere hazır olması planlanıyor.

Aeros, yeni iş birliklerine yönelik görüşmeler de gerçekleştirdi. Aeros Kurucu Ortağı Serdar Çora, bu görüşmelerle ilgili şunları söyledi: “Savunma ve havacılık sanayimizdeki gelişmenin, firma ve ürün sayısındaki artışa yansımasını net bir şekilde gördüğümüz IDEF’21’de; tasarım, test ve mühendislik hizmetlerimiz hakkında birçok firmayla görüşme yaptık. Alt sistem geliştiren firmaların; aviyonik, elektrik, yapısal tasarım, yapısal analiz ile geliştirme ve sertifikasyon testleri alanlarında detay mühendislik ihtiyaçlarına çözüm sunmayı hedefliyoruz. Bu hedefimiz, tasarladığı özgün çözümlerle büyümek isteyen firmaların dikkatini çekti.

Büyük firmaların ve kurumların üst düzey yöneticilerine de tanıtım sunumları yaptık. Bu yöneticiler, yakın gelecekte ihtiyaç duyacakları hizmetlerde, Aeros’un iyi bir partner olacağı belirttiler. Aeros çalışanlarının geçmiş deneyimlerinin, mevcut projelerde çok değerli olduğunun da altını çizdiler.

Aynı zamanda çözüm ortağı olabileceğimiz firmalarla da görüşmeler yaptık. Özellikle yabancı bağımlılığı olan sistemlerde yerlileşme çalışmaları yapan firmalarla bir araya geldik.

Deneyimli ekibimizle kısa zamanda, yüksek kalitede işler çıkartıyoruz. Fuar boyunca yaptığımız temaslarda, sektörün ihtiyaçları için gerekli olan mühendislik çözümlerini sağlamak konusundaki kararlılığımızı vurguladık.”

 517 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.