Ana Sayfa Haberler Aeros-ODTÜ İş Birliği Gençleri Geleceğe Hazırlıyor

Aeros-ODTÜ İş Birliği Gençleri Geleceğe Hazırlıyor

Aeros ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) arasındaki mevcut ilişkileri daha da ileriye götürecek “Kurumsal İş Birliği Protokolü”, taraflar arasında 31 Mayıs’ta imzalandı. Protokol kapsamında ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü ve Aeros arasında; havacılık, uzay ve savunma alanlarında, ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim ve öğretim, AR-GE ve proje odaklı faaliyetlerle ilgili olarak iş birliği yapılması hedefleniyor. İnsanlı ve insansız her türlü hava ve uzay platformunun tasarımı, üretimi ve sistem entegrasyonu başta olmak üzere savunma, havacılık ve uzay sanayilerindeki muhtelif konular da protokolün kapsamında yer alıyor.

Staj ve iş imkanları, teknik seminerler düzenlenmesi, ortak bilimsel çalışmalar yapılması ve karşılıklı teknik destek verilmesi gibi yükümlülükleri bulunan iş birliği protokolünün, Türk savunma ve havacılık sektörünün gelişimi açısından da önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

Protokol kapsamında ilk faaliyet olarak, ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü 2-4. sınıf öğrencileri, Aeros’ta “mühendislik yönetimi ve AR-GE” konulu yaz stajı yapacak. 4 öğrencinin seçildiği yaz stajı programının yakında başlaması ve her öğrencinin Aeros’ta 1 ay staj yapması planlanıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.