Ana Sayfa Haberler Aerotim Mühendislik’in Yurt Dışındaki Başarısı Ödüle Layık Görüldü

Aerotim Mühendislik’in Yurt Dışındaki Başarısı Ödüle Layık Görüldü

Hava platformları için geliştirdiği uçuş simülatörleriyle yurt içi ve yurt dışında birçok projede görev alan Aerotim Mühendislik, Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) tarafından ödüle layık görüldü. Firma, “Mühendislik, Mimari, Bilimsel ve Diğer Teknik Hizmetler” kategorisinde, en çok ihracat yapan ilk üç firma arasında yer almayı başardı.

HİB’in, bu yıl ilk kez düzenlediği Hizmet İhracatçıları Buluşması ve Ödül Töreni, 21 Aralık’ta, İstanbul Kongre Merkezi’nde yapıldı. Törene; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle ve Hizmet İhracatçıları Birliği Başkanı M. İlker Aycı’nın yanı sıra iş dünyasından birçok önemli isim katıldı.

2018 yılında gerçekleştirdikleri başarılı hizmet ihracatı faaliyetleri sonucunda, sektörlerinin zirvesinde yer almayı başaran firmalara, 17 sektörel kategoride ve bir özel alanda ödül verildi. Bu kapsamda, toplamda 52 kurum ve kuruluş ödül almayı başardı. Bunlardan biri de Aerotim Mühendislik oldu. Firma, “Mühendislik, Mimari, Bilimsel ve Diğer Teknik Hizmetler” kategorisinde 3’üncü oldu.

Aerotim Mühendislik’in uzmanlık alanları arasında; Helikopterlere Yönelik Tam Uçuş Simülatörü, Döner Kanatlı Platformlara Odaklı Kontrol Algoritmaları Geliştirmeleri, Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği ve Askeri Standartlara Uygun Gömülü Sistemler bulunuyor. Aerotim Mühendislik, 10 yılı aşkın tecrübesiyle proje yönetimi ve danışmanlığından alt sistemlerin yazılımının geliştirilmesine, uçuş dinamik modelleri geliştirilmesinden uluslararası standartlara uygun tam entegre uçuş simülatörlerine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunuyor. Firma, Avrupa ve Türkiye’deki önde gelen helikopter simülatörleri projelerinde de önemli roller alıyor.

Aerotim Mühendislik Kurucusu ve CEO’su Dr. İlkay Yavrucuk, konuyla ilgili MSI Dergisi’ne yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Türkiye’de; T129 ATAK, BLACK HAWK S-70 ve Cougar helikopterleri için geliştirilen simülatörlerde, önemli görevler üstleniyoruz. Ayrıca, Türkiye’de, helikopter simülatörlerinde kullanılan uçuş dinamiklerin yazılımlarının geliştirilmesinde tek kaynak konumundayız. Yurt içindeki projelerimizden aldığımız güçle yurt dışında da önemli simülatör projelerinde görev aldık ve almaya devam ediyoruz. Bu ödül de bizim yurt dışındaki başarılarımızın bir göstergesi oldu. Büyük hedeflerle çıktığımız bu yolda, yurt içindeki ihtiyaçları karşılamaya ve yurt dışında ülkemizin adını başarılarımızla duyurmaya devam edeceğiz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.