Ana Sayfa Haberler Afetlerle Mücadelede Önem Kazanan Savunma ve Havacılık Teknolojileri, MRBS’de Sergilenecek

Afetlerle Mücadelede Önem Kazanan Savunma ve Havacılık Teknolojileri, MRBS’de Sergilenecek

MÜSİAD Ankara Şubesi tarafından düzenlenen Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği (MRBS) zirvesi, deprem felaketiyle mücadelede öne çıkan savunma ve havacılık teknolojilerini sergilemeye hazırlanıyor. Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle ertelenen etkinlik,  21-22 Mart tarihlerinde, Ankara’da gerçekleştirilecek.

Türk savunma ve havacılık sanayisinin geliştirdiği teknolojilerle, deprem bölgelerinde arama-kurtarmada önemli rol üstlendiğine işaret eden MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Fehmi Yılmaz, şunları kaydetti: “Yerli ve milli savunma sanayii temsilcilerimiz geliştirdikleri teknolojilerle deprem döneminde halkımızın yardımına koştu. Milli savunma sanayii teknolojilerine ihtiyacımızın sadece sıcak savaş dönemlerinde değil doğal afet zamanlarında da olduğunu bir kez daha görmüş olduk… Arama kurtarma araçları, İHA’lar, görüntüleme, tespit ve analiz cihazları, duvar arkası radarlar, termal kameralar, yer altı görüntüleme cihazları, yaka kameraları, çubuk kameralar ve haberleşme araçları gibi birçok yerli ve milli teknoloji ürünümüz hayat kurtardı.

Biz de MÜSİAD Ankara olarak savunma sanayimizi desteklemek için var gücümüzle çalışıyoruz.  Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi – MRBS ile temsilcilerimizin önemli iş birliklerine imza atabilecekleri, uluslararası rekabette üst seviyelere ulaşmalarını sağlayacak bir iş birliği platformu sunuyoruz. MRBS’de sektörün gündemindeki gelişmeler ve teknolojiler hakkında sektör temsilcilerimizin bilgi birikimlerini destekleyecek oturumlar da düzenliyoruz. Stant alanlarında da yerli ve milli firmalarımız, yeni teknolojilerini tanıtma ve karar vericilerle buluşturma imkanı sağlıyor. Ülkemiz için önemi bir kez daha anlaşılan savunma sanayimizi desteklemeye devam edeceğiz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.