Ana Sayfa Haberler Afrika Havacılık, Uzay ve Savunma Fuarı’na Türkiye’den 25 Kuruluş Katılacak

Afrika Havacılık, Uzay ve Savunma Fuarı’na Türkiye’den 25 Kuruluş Katılacak

Güney Afrika’nın başkenti Pretorya’da, 21-25 Eylül arasında düzenlenecek Afrika Havacılık, Uzay ve Savunma (Africa Aerospace and Defence / AAD) Fuarı’na, Savunma Sanayii Başkanlığının (SSB) koordinasyonu ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçılar Birliği (SSI) desteğiyle Türkiye’den 25 kuruluş katılıyor. SSB’den konu ile ilgili yapılan açıklamada, fuara, Prof. Dr. İsmail Demir ile birlikte Türk savunma sanayisi firmalarının üst düzey yöneticilerinin de katılması beklendiği belirtildi. Fuarın geneline ise 30 ülkeden, 450 kuruluşun katılması bekleniyor.

Türk Milli Pavilyonu’nda, fuar süresince Türk savunma sanayisinin ürettiği çeşitli insansız kara ve hava araçları, zırhlı araç platformları, silah sistemleri, deniz sistemleri, elektronik sistemler, mühimmat, simülatörler ve lojistik destek ürünlerinin tanıtımları ve sunumları yapılacak.

Fuara katılım sağlayacak Türk kuruluşları şöyle sıralanıyor:

1. AKSA Motorlu Araçlar

2. ASELSAN

3. AYESAŞ

4. BMC

5. Derya Arms

6. Elektroland Savunma

7. Garanti

8. GM Savunma

9. HAVELSAN

10. KALE Kalıp

11. Katmerciler

12. Lentatek

13. MKE

14. NERO Endüstri

15. Otokar

16. Öztek Tekstil

17. SAHA İstanbul

18. Samsun Yurt Savunma

19. Sarsılmaz

20. SASA Group Defence

21. STM

22. TİSAŞ

23. Transvaro

24. Turmaks

25. TUSAŞ

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.