Ana Sayfa Arşiv Afrika’yı Zehirleyen Teröre, Türk Kobrası Panzehir Olabilir

Afrika’yı Zehirleyen Teröre, Türk Kobrası Panzehir Olabilir

Otokar, Fildişi Sahili Cumhuriyeti’nde başlayan “Shield Africa” fuarında, 4×4’ten 8×8’e; paletli zırhlı araçlardan, silah kulelerine kadar uzanan bir yelpazede, kendi tasarımı ve üretimi olan sistemleri tanıtıyor.

Ürünleri, dünyada çok sayıda ülke tarafından kullanılan milli ve yerli firma, aynı zamanda NATO ve Birleşmiş Milletler’in de tedarikçisi konumunda.

OTOKAR COBRA II

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, sahip oldukları geniş ürün gamını, bugünün ve geleceğin tehditlerine yönelik olarak oluşturduklarının altını çizdi ve firmasının çok önemli bir yeteneğine şu sözlerle dikkat çekti:

“Savunma sanayiinde, kara sistemleri alanında kullanıcımızın farklı ihtiyaç ve beklentilerini analiz ediyor, mühendislik kabiliyetlerimiz ve üstün Ar-Ge imkanlarımız ile bu ihtiyaçları yanıtlayabilecek çözümleri hızlı şekilde geliştiriyoruz.”

OTOKAR URAL

Görgüç, envanterlerinde Otokar üretimi araçlar bulunan kullanıcıların, yeni kullanıcılar için referans olduğunu belirtti ve şöyle devam etti:

“Her geçen yıl bayrağımızı yeni ülkelerde dalgalandırıyoruz. Bugün 32 ülkede, 30 binden fazla aracımız görev alıyor. Elde ettiğimiz başarılar bizi hep daha iyisini yapmak için motive ediyor. Halihazırda Afrika bölgesinde başarıyla hizmet veren askeri araçlarımız, bize bölgenin ihtiyaçlarına cevap verme anlamında önemli bir deneyim kazandırdı. Fuar süresince mevcut kullanıcılarımızla olan iş birliklerimizi geliştirirken, geniş ürün gamımızı potansiyel kullanıcılara tanıtma fırsatı bulacağız. Dünya savunma sanayiinde her geçen gün yeni başarılar elde eden Otokar, teknoloji ve know-how ihracatı ile uluslararası arenadaki konumunu farklı bir noktaya taşıdı. Tamamı kendi mühendislerimizce geliştirilen araçlarımız çok farklı noktalarda, zorlu iklim koşullarında, riskli bölgelerde aktif olarak hizmet veriyor. Otokar, savunma sanayiinde artık sadece ürün değil; global ölçekteki bilgi birikimi, mühendislik, Ar-Ge ve teknoloji transferi kabiliyetleri ile de ön plana çıkıyor. Afrika’da da yeni iş birlikleri ile ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz. Shield Africa Fuarı da bu anlamda bizim için güzel bir fırsat.”

OTOKAR TULPAR

OTOKAR ARMA 8X8

KESKİN UZAKTAN KOMUTALI SİLAH SİSTEMİ

ÜÇOK UZAKTAN KOMUTALI SİLAH SİSTEMİ

 944 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.