Ana Sayfa Haberler Agena BST, Yeni İHA’ları ile SAHA EXPO’da

Agena BST, Yeni İHA’ları ile SAHA EXPO’da

SAHA EXPO’da ilk defa sergilenen İHA’lar arasında Agena BST ürünü iki İHA da bulunuyor. Bugüne kadar, daha çok simülasyon yazılımları ile tanınan Agena BST, fuarda “Kolubri” ve “Yengeç” olarak adlandırdığı iki yeni İHA’yı birden tanıtarak sürpriz yaptı. Uçan kanat formuna sahip Kolubri, dikey iniş kalkış yapabiliyor. Kanat açıklığı 90 ila 160 santimetre arasında değişebilen aracın, ağırlığı da ebatlarına bağlı olarak, 3 kilogramdan başlayıp 8 kilograma kadar ulaşabiliyor. Karbon kumaş kaplaması sayesinde kırıma karşı dayanıklı bir gövdeye sahip İHA, elden atılabildiği gibi, burun kısmına yerleştirilen önden çekişli iki adet pervane sayesinde kuyruk üstüne dik olarak yerleştirildiği bir yüzeyden de kalkış yapabiliyor.

Agena BST’nin fuarda tanıttığı ikinci İHA ise 4 dört pervaneli döner kanatlı bir İHA olan Yengeç. 3 kilogram ağırlığına rağmen 2,5 kilogram taşıma kapasite sahip İHA, 2000 metreye kadar yükselebiliyor ve 20-40 dakika arasında havada kalabiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.