Ana Sayfa Haberler Airbus A400M, Koronavirüs ile Mücadelede Önemli Rol Alıyor

Airbus A400M, Koronavirüs ile Mücadelede Önemli Rol Alıyor

Tüm dünya Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ile mücadele ederken bir Airbus A400M nakliye uçağı da İspanyol sağlık hizmetlerinde kritik öneme sahip maske ihtiyacını gidermek amacıyla Toulouse ve Madrid arasında bir hava köprüsü kurdu.

Airbus tarafından işletilen MSN56 numaralı uçak, 23 Mart 2020’de 18.07 yerel saati ile Airbus’ın Toulouse merkezinden havalandı. Uçağın 19.05’te Getafe Hava Üssü’ne (Madrid) inişinin ardından maskeler, İspanya Savunma Bakanlığı’na teslim edildi. Teslim edilen kargonun, hafta sonu boyunca Çin’in Tianjin kentinden Avrupa’ya bir Airbus A330-800 uçağı ile taşınan yaklaşık 2 milyon maskenin bir bölümü olduğu belirtildi.

Şirket, önümüzdeki günlerde de ulusal makamlarla koordineli olarak planlanan ek uçuşlarla salgınla mücadeleye destek verilmeye devam edileceğini de açıkladı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.