Ana Sayfa Haberler Airbus, COVID-19’un Etkilerine Rağmen Müşterilerine Verdiği Sözleri Yerine Getirecek

Airbus, COVID-19’un Etkilerine Rağmen Müşterilerine Verdiği Sözleri Yerine Getirecek

Tüm dünya Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ile mücadele ederken Airbus da müşterilerine verdiği sözleri aksatmadan işlerine devam edebilmek için yeni kararlar alıyor. Bu kapsamda, firma, Almanya’daki Bremen ve Stade tesislerindeki ticari uçak üretim ve montaj faaliyetlerini geçici olarak değiştirirken ABD’nin Alabama eyaletindeki Mobile A220/A320 Üretim Tesisi’nde ise üretimi duraklatacak.

COVID-19’un etkileri üzerine alınan bu kararlara rağmen Airbus, müşterilerinin taleplerini karşılamaya dair sözünü de devam ettireceğinin altını çiziyor. 8 Nisan’da firma tarafından yayınlanan basın bülteninde, konunun ayrıntılarına şu şekilde yer veriliyor: “Bremen’deki ticari uçak üretimi ve montaj faaliyetleri, 6 Nisan’dan 27 Nisan’a kadar duraklatılacak ve tesisteki kritik operasyon destek hizmetleri devam edecek. Stade’daki Airbus tesisinde de, belirlenen bazı üretim departmanlarında haftanın belirli günleri olmak üzere 5-11 Nisan tarihleri arasında üretim ve montaj duraklatılacak. Kritik operasyon destek hizmetlerindeki faaliyetler ise devam edecek. Mobile A220/A320 Üretim Tesisi’nde, bu hafta başlayacak üretimdeki duraklamanın 29 Nisan’a kadar devam etmesi planlanıyor. Bina ve tesisat bakımı, uçak bakımı, bazı kritik ürün güvenliği ve müşteri odaklı operasyonlar, malzeme ve bileşenlerin alınması ve kontrolü, kritik idari destek ve faaliyetin yeniden başlatılması gibi belirli faaliyetler ise devam edecek.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.