Ana Sayfa Haberler Airbus Defence and Space ve ANSYS, Geleceğin Muharip Hava Sistemi için Birlikte Çalışacak

Airbus Defence and Space ve ANSYS, Geleceğin Muharip Hava Sistemi için Birlikte Çalışacak

Airbus Defence and Space ve ANSYS, Gelecekteki Muharip Hava Sistemi (Future Combat Air System – FCAS)’ni destekleyecek otonom uçuş için birlikte çalışacak.

ANSYS’nin Türkiye’deki iş ortağı olan Numesys’in 23 Temmuz’da yayınladığı habere göre, Airbus Defence and Space, otonom hava araçları geliştirmek için ANSYS’in (NASDAQ: ANSS) gömülü yazılım çözümlerini tercih etti.

Avrupa hava gücünün geleceği, devrim niteliğinde yeni nesil savaş jetleri ile birleştirilmiş tam otomatik bir hava platform sistemi olan FCAS projesine dayanıyor. Bu platformları geliştirmek; yüksek hız ve tam doğrulukta, oldukça karmaşık kararlar almak için gelişmiş, güvenlik açısından kritik, AI odaklı uçuş kontrol yazılımına ihtiyaç duyduğundan büyük ve çok disiplinli bir mühendislik projesi olarak öne çıkıyor.

Bu stratejik ortaklıkla, ANSYS, Airbus Defence and Space’nin 2030 yılına kadar otonom uçuş hedefi kapsamında, gelişmiş yapay zekâ (AI) kullanarak emniyet açısından kritik uçuş kontrollerinin sağlanması için yeni bir ANSYS çözümü geliştirecek. Geliştirilecek ANSYS SCADE yazılımı; insansız uçuş kontrol yazılımının geliştirilmesi, sertifikalandırılması ve gömülü yazılım haline getirilmesi için kullanılacak. Ayrıca, bu yazılım, FCAS projesinin geliştirme süresini ve ilgili masrafları önemli ölçüde azaltacak.

 

 1,348 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.