Ana Sayfa Haberler Beş Palli H145, Yaz Sonunda Müşterilerine Teslim Edilmeye Hazır Olacak

Beş Palli H145, Yaz Sonunda Müşterilerine Teslim Edilmeye Hazır Olacak

Airbus Helicopters’ın beş palli H145 modeli, EASA tarafından sertifikalandırıldı. 19 Haziran’da, Airbus’ın paylaştığı bilgilere göre helikopter, 2020’nin yaz aylarının sonuna doğru müşterilerine teslim edilmeye hazır olacak.

Airbus’ın en çok satan modellerinden olan H145’in 5 palli yeni versiyonu, Atlanta’daki Heli-Expo 2019 fuarında ilk kez tanıtılmıştı. Güney yarımkürenin en yüksek dağı olan Aconcagua’ya iniş yaptığı Güney Amerika’daki başarılı yüksek irtifa testlerinden önce, yeni H145, İspanya’da orta irtifa ve Finlandiya’da soğuk hava testleri de dahil olmak üzere çeşitli testleri de geride bıraktı.

Helikoptere eklenen 5 pal, H145’in yük taşıma kapasitesini 150 kilogram daha arttırıyor. EASA onayının ardından FAA sertifikasyonunun bu yıl, beş palli H145’in askeri versiyonu için sertifikasyonun ise 2021’de alınması bekleniyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.