Ana Sayfa Haberler Airbus’ın Yeni Türkiye Başkanı, Simon Ward Oldu

Airbus’ın Yeni Türkiye Başkanı, Simon Ward Oldu

Airbus, 15 Nisan’da, Simon Ward’un, Airbus Türkiye Başkanı olarak atandığını duyurdu. 1 Nisan itibariyle yeni görevine başlayan Ward, Türkiye’de Airbus stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasından, şirketin yerel varlığını genişletmekten, yeni büyüme ve verimlilik fırsatları yaratmaktan sorumlu olacak. Şirket çapında iş faaliyetlerini koordine ederken, devlet otoriteleri ile olan ilişkileri de yönetecek. Simon Ward, Airbus Avrupa Bölgesi Başkanı Wouter van Wersch’e rapor verecek.

Ward, 20 yıldan uzun süredir Airbus bünyesinde çalışıyor. 1998’den 2002’ye kadar Birleşik Krallık’ta Airbus için mühendislik, işletme ve tedarik hizmetlerinde çeşitli pozisyonlarında görev aldı. 2003 yılında Fransa Toulouse’daki Airbus merkezinde, Uluslararası İş birliği Kıdemli Başkan Yardımcısı’nın danışmanı olarak görev yaptı. Daha sonra, Airbus’ın kilit bölgelerindeki tüm iş birimleri için satış kampanyalarını destekleyen çeşitli endüstriyel iş birliği ve offset programlarında liderlik rolleri üstlendi.

Airbus’a katılmadan önceki kariyerine Birleşik Krallık’ta, Kraliyet Mühimmat Fabrikaları’nda mühendis olarak başlayan Ward, Bilgisayar Sayısal Kontrol Programlama ve Planlama Başkanı olarak buradaki görevini sürdürdü.

Ward, Trent Üniversitesi’nden Üretim ve Makine Mühendisliği alanında HNC derecesine ve Warwick Üniversitesi’nden Mühendislik ve İşletme Yönetimi alanında yüksek lisans derecesine sahip. 1990 yılında Avustralya Savunma Bakanlığı bünyesinde de görev yapan Ward, sertifikalı bir Altı Sigma Yeşil Kuşak profesyoneli.

MSI Dergisi olarak, Simon Ward’a, yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.