Ana Sayfa Haberler Airbus ve İş Ortakları, Eurofighter Typhoon’un Yeni Elektronik Harp Sürümünü Tanıttı

Airbus ve İş Ortakları, Eurofighter Typhoon’un Yeni Elektronik Harp Sürümünü Tanıttı

MSI Dergisi’nin 187’nci sayısında yayımlanan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Airbus ve iş ortakları, 12 Kasım’da, Berlin’de gerçekleştirilen International Fighter Conference sırasında, Eurofighter Typhoon’un yeni elektronik harp sürümünü tanıttı.

Electronic Combat Role (ECR) olarak da adlandırılan bu sürüm, çok maksatlı uçağın, hâlihazırdaki geniş görev yelpazesini daha da genişletecek. Eurofighter Typhoon ECR, pasif elektronik destek kabiliyetinin yanı sıra düşman hedeflerini aktif elektronik baskılama yeteneğine de sahip olacak. Ayrıca düşman hava savunmasının baskıda tutulması ve imha edilmesi (SEAD/DEAD) görevlerinde de kullanılabilecek. Çift kişilik bu konfigürasyonda, çok maksatlı dokunmatik panoramik ekranlar bulunacak. Ayrıca kokpitin arka tarafı, göreve özel olarak tasarlanacak.

ECR konsepti üzerinde çalışan firmalar arasında, Airbus’ın yanı sıra Hensoldt, MBDA, MTU ve Rolls-Royce gibi kuruluşlar da yer alıyor. Uçağın bu sürümünün, 2026 yılında hazır hale gelmesi hedefleniyor.

 2,075 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.