Ana Sayfa Haberler Airbus ve Xenesis, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki Bartolomeo Platformuna Veri Aktarımı için Sözleşme İmzaladı

Airbus ve Xenesis, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki Bartolomeo Platformuna Veri Aktarımı için Sözleşme İmzaladı

Airbus ve Xenesis arasında, Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) Bartolomeo platformuna veri aktarımında kullanılacak Xen-Hub optik iletişim uzay terminali için yeni sözleşme imzaladı. Gelişme, Airbus tarafından 6 Mayıs’ta duyuruldu.

Xen-Hub, saniyede 10 gigabayttan fazla bir optik iletişim alanı sağlayan bir iletişim terminali. Terminal, NASA Jet Propulsion Laboratuvarı’nda geliştirilen bir teknoloji transferi ile etkinleştirildi ve uydu iletişim bant aralığını arttırmak için tasarlandı. Airbus tarafından inşa edilen Bartolomeo platformu, ISS’de dış bilim ve veri barındırma yetenekleri sunarak bilim ve araştırma için yeni fırsatlar sunuyor. Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nden fırlatılan platform, 1 Nisan’da, ISS Columbus modülüne bağlandı. Bartolomeo, Airbus tarafından geliştirilmiş ve öz kaynaklar ile finanse edilmiş bir yatırımı olması ile de dikkat çekiyor. Platform, ESA, NASA ve CASIS ile ortaklaşa işletiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.