Ana Sayfa Haberler AKINCI TİHA ile Görev Yapacak Olan Türk, Azerbaycanlı ve Kırgızistanlı Kursiyerler, Mezun Oldu

AKINCI TİHA ile Görev Yapacak Olan Türk, Azerbaycanlı ve Kırgızistanlı Kursiyerler, Mezun Oldu

Baykar tarafından Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı(TİHA) ile görev yapmak için eğitim verilen Türk, Azerbaycanlı ve Kırgızistanlı kursiyerler eğitimlerini başarıyla tamamlayarak mezun oldu. Gelişme, Baykar tarafından 8 Nisan’da yayınlanan basın bülteniyle duyuruldu.

Eğitimler, AKINCI 8. Eğitim dönemi kapsamında verildi. Pilot, Faydalı Yük Operatörü, Mekanik/Motor Teknisyeni, Elektronik/Yer Kontrol İstasyon Operatörü ve Silah Operatörü olarak görev yapacak toplam 96 kursiyer eğitimlerini başarıyla tamamladı.

Eğitimlerin tamamlanması ardından Tekirdağ, Çorlu’da bulunan AKINCI Uçuş Eğitim ve Test Merkezi’nde yapılan mezuniyet törenine katılan Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, törende yaptığı konuşmada kadim medeniyetimizin değerleri olan hürriyet, adalet, merhamet ve iyilik yolundan ayrılmamaya değinerek; kursiyerlerden görev yapacakları Bayraktar AKINCI gibi yüksek teknolojiye sahip bir platformla milletlerine ve insanlığa hizmet etmelerini istedi. Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Narmina Mustafayeva’nın da katıldığı törende eğitimlerini dereceyle bitiren kursiyerlere ödülleri takdim edildi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.