Ana Sayfa Haberler AKINCI’ya “Kardeş geldi”

AKINCI’ya “Kardeş geldi”

Baykar, AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı’nın (TİHA) ikinci prototipini de tamamladı. Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, 8 Mayıs’ta, sosyal medya hesabından, “Kardeşi geldi… Ama sosyal mesafeyi ihmal etmiyoruz.” mesajı ile paylaştı.

Baykar, AKINCI’nın geliştirilmesi ile ilgili çalışmalara, 2017’nin Mayıs ayında, kendi öz kaynakları ile başladı. AKINCI’nın ilk prototipi, ilk uçuşunu 6 Aralık 2019’da gerçekleştirdi.

AKINCI, TEKNOFEST İstanbul’da; MAM-L, MAM-C, Cirit, L-UMTAS, Bozok, Gökdoğan, Bozdoğan, SOM, SOM-J, Kanatlı Güdüm Kiti (KGK) veya TEBER Lazerli Güdüm Kiti entegre edilmiş MK-81, MK-82, MK-82T, MK-83 füze ve bombalarıyla birlikte sergilenmişti.

20 metrelik kanat açıklığına sahip olan AKINCI, 900 kilogram harici; 450 kilogram dahili olmak üzere, toplam 1.350 kilogram faydalı yük taşıyabiliyor. Operasyonel irtifası 40 bin fit olan AKINCI, 24 saat havada kalabilecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.