Ana Sayfa Haberler AKSA RUNFLAT, Fuara, Pakistan İhracatı Haberi ile Katıldı

AKSA RUNFLAT, Fuara, Pakistan İhracatı Haberi ile Katıldı

MSI Dergisi’nin 186’ncı sayısında yayımlanan DSEI 2019 Özel Dosyası’nın İkinci Bölümü’nde yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Tekerlekli kara araçlarına yönelik olarak geliştirdiği RunFlat (patlak-gider) Sistemi ile öne çıkan AKSA RUNFLAT, fuarda, geniş ürün ailesinden örnekler sergiledi. Firmanın sergilediği ürünler arasında, farklı ağırlıktaki araçların jantlarına göre optimize edilen; 2 Parçalı, 3 Parçalı ve Hibrit RunFlat Sistemleri de vardı.

AKSA RUNFLAT Uluslararası Satış Müdürü Fikret M. Geneci, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’e, firmanın ürünleri ile ilgili bilgi verdi.

 

16.00×20 RunFlat Sistemi, Pakistan’da test edildiği Dragoon aracının görseli ile birlikte sergilendi.

AKSA RUNFLAT, fuardan kısa bir süre önce, Pakistanlı kara aracı üreticisi Heavy Industries Taxila (HIT) ile 16.00×20 tipi RunFlat Sistemi’nin satışı konusunda anlaştı. Anlaşma öncesinde, firmanın ürünleri, HIT tarafından kullanılmakta olan Dragoon 4×4 zırhlı güvenlik araçları üzerinde test edildi. FINABEL standartları kapsamında gerçekleştirilen testler sırasında, Dragoon aracının tekerleklerine RunFlat Sistemi takılarak, lastiklere 7,62×51 milimetre çapındaki bir silahla 7 kez ateş edildi. Zırh delici mermilerle yapılan atışların, RunFlat Sistemlerine isabet etmesi sağlandı. Ardından, tam yüklü durumdaki araç, patlak lastikle AKSA RunFlat Sistemi üzerinde, 50 kilometre boyunca farklı hızlarda ilerledi ve testi başarı ile tamamladı.

AKSA RUNFLAT’in ürünleri, Türkiye ve Pakistan’ın yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti, Filipinler, Güney Afrika Cumhuriyeti, İngiltere, İspanya, Malezya, Rusya, Sırbistan, Suudi Arabistan ve Ukrayna gibi ülkelerde de kullanılıyor.

 589 Toplam Görüntüleme,  3 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.