Ana Sayfa Haberler AKSA RUNFLAT, İhracat Portföyünü Genişletmek İstiyor

AKSA RUNFLAT, İhracat Portföyünü Genişletmek İstiyor

MSI Dergisi’nin 181’inci sayısında yayımlanan IDEF’19 Özel Dosyası’nın ikinci bölümündeki haber aşağıda paylaşılmıştır:

 

Tamamen yerli tasarıma ve üretime sahip ürünleri, 12 farklı ülkedeki tekerlekli zırhlı kara araçlarında kullanılan AKSA RUNFLAT, ürünlerini IDEF’te sergiledi. Standında, teknik isterleri karşılamak üzere geliştirdiği; 2 Parçalı, 3 Parçalı ve Hibrit olmak üzere 3 farklı tip RunFlat Sistemi’ni tanıtan firma, şu ana kadarki en geniş kapsamlı fuar katılımlarından birisini gerçekleştirdi.

Soldan sağa: MSI Dergisi Yayın ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Birol Tekince, MSI Dergisi İş Geliştirme Koordinatörü Şebnem Asil ve AKSA RUNFLAT Uluslararası Satış Müdürü Fikret M. Geneci

 

İhracat portföyünü kısa sürede genişleten AKSA RUNFLAT’in ürünleri, bugün itibari ile 12 ülkede kullanılıyor. Bu ülkeler; Birleşik Arap Emirlikleri, Çekya, Filipinler, Güney Afrika Cumhuriyeti, İngiltere, İspanya, Malezya, Pakistan, Rusya, Sırbistan, Suudi Arabistan ve Ukrayna olarak sıralanıyor. Bunların yanı sıra ürünleri farklı ülkelerde de büyük ilgi gören AKSA RUNFLAT, büyüme hedefleri doğrultusunda, yurt dışı fuarlarda tanıtım faaliyetlerine devam ediyor. Firma, ürünlerine duyduğu güvenle 2019 yılında belirlediği ihracat hedefini yükseltme kararı aldı. Firmanın fuar katılımı da bu yönde şekillendi ve AKSA RUNFLAT ile ihracat faaliyetleri yürütmek üzere kurulan kardeş firması TEKCAN GRUP, fuara yan yana stantlarda katıldılar.

Firma, RunFlat Sistemleri’nin çalışma prensibini, standında kurduğu küçük model üzerinde anlattı.

 

Kullanım Kolaylığı ve Servis İmkânı

Firmanın RunFlat Sistemleri, montaj konusundaki kolaylığı ile dünyadaki rakiplerinin büyük farkla önüne geçiyor. Dünyadaki benzer ürünlerin büyük bir kısmı, tek parça halinde kauçuk bir blok olarak üretiliyorlar. Bu sistemlerin janta takılıp sökülebilmesi için de bu işe özel, yüksek maliyetli makinaların kullanılması gerekiyor. Bununla birlikte, özellikle ülke dışında ve merkezlerden uzak bölgelerde icra edilen operasyonlarda, kullanıcının bu tip ekipmanlara ulaşması güç olabiliyor. Dolayısıyla janta sıfırdan RunFlat Sistemi’nin takılmasını veya mevcut RunFlat Sistemi’nin herhangi bir sebeple değişimini gerektiren durumlar, lojistik açıdan ciddi problemler yaratabiliyor. Buna karşılık AKSA RUNFLAT, ürünlerini, tasarım isterlerine göre, 2 veya 3 parça olarak tasarlayıp ürettiği için, bu özellik sayesinde; lastik, RunFlat Sistemi ve jantın birbirine montajı için, dünya üzerinde hemen her yerde bulunan, standart lastik değişim makinalarının ve basit el aletlerinin kullanılması yeterli oluyor.

Firmanın bir diğer önemli avantajı ise satış sonrası sağladığı servis hizmeti. Ürettiği ürünler, Türkiye ve dünyanın birçok yerinde kullanılan AKSA RUNFLAT, kullanıcılar tarafından ihtiyaç duyulduğunda, süratli bir şekilde destek vererek hızlı servis imkânıyla da rakiplerinin önüne geçmeyi başarıyor.

3 parçalı (solda) ve 2 parçalı RunFlat Sistemleri.

 967 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.