Ana Sayfa Haberler AKSUNGUR İHA, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Envanterine Alındı

AKSUNGUR İHA, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Envanterine Alındı

Milli Savunma Bakanlığının (MSB) haftalık bilgilendirme toplantısında Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren yeni silah sistemleri hakkında son gelişmeler kamuoyuyla paylaşıldı. 21 Aralık’ta düzenlenen basın toplantısında konuşan MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, TUSAŞ tarafından üretilen AKSUNGUR İHA’nın, 15 Aralık’ta Dalaman Deniz Hava Üs Komutanlığında gerçekleşen törenle Deniz Kuvvetleri Komutanlığının envanterine alındığını açıkladı.

MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk

Dördüncü ASBOT Teslim Edildi

Aktürk ayrıca, Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından çeşitli miktarlarda mini akıllı mühimmat, mini/mikro İHA’lara karşı karıştırma ve imha sistemi, küresel konumlama cihazı ve seyyar havan tespit radarının muayene ve kabul faaliyetlerinin tamamlandığını dile getirdi. Öte yandan MSB’ye bağlı Askeri Fabrika ve Tersane İşletme A.Ş. (ASFAT) ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü arasında imzalanan 8 adet Liman Kontrol Botu Projesi kapsamında, yerli ve millî asayiş ve emniyet botu ASBOT’un dördüncüsü de 16 Aralık’ta teslim edildi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.