Ana Sayfa Haberler Albayraklar Savunma’dan, Milli ve Kablosuz Elektroşok Silahı Wattozz

Albayraklar Savunma’dan, Milli ve Kablosuz Elektroşok Silahı Wattozz

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

Albayraklar Savunma, 10 Ağustos’ta yayınladığı basın bülteni ile Wattozz adını verdiği, kablosuz bir elektroşok silahlı geliştirdiğini duyurdu.

Firmanın yerli ve milli kaynaklarla geliştirdiği Wattozz, elektroşok enerjisini, dünyadaki rakiplerinin aksine, hedefine bir kablo vasıtasıyla aktarmıyor. Silah bunun yerine, hedefe gönderdiği mermiyi, kablosuz olarak tetikliyor. Silah ayrıca, bu mermiyi fırlatırken, sevk barutu veya basınçlı gaz gibi teknikler de kullanmıyor.

Albayraklar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak, tabancanın Türk akademisyenler tarafından %100 yerli malzemeyle üretildiğine vurgu yaparak, şunları söyledi: “Türkiye piyade tüfeğini bile yabancı lisans altında üreten bir ülkeyken son 15-16 yılda her şey değişti. Artık dünyaya helikopter, insansız hava aracı gibi ağır silahlar satan bir ülke haline geldik. Ürettiğimiz Wattozz Enerji Silahı da bunun en büyük göstergelerinden biridir. Biz Amerika’dan daha iyisini yapabiliyoruz. Silahımız, Türk akademisyenler tarafından tamamen farklı bir teknoloji ve yüzde yüz yerli malzeme ile üretildi. Dünyada bir eşi ve benzeri daha bulunmuyor. Bu gelişmiş silahın tüm emniyet güçleri tarafından kullanılmaya başlanması ile dünyada ateşli silah kullanımının azalacağını, ölüm ve ağır yaralanma gibi istenmeyen durumların önüne geçileceğini düşünüyorum.”

Albayrak, Wattozz’un dünyadaki rakiplerinin, kablolu çalışma prensiplerinden kaynaklı eski nesil teknolojileri sebebiyle ciddi yaralanmalara sebep olduklarının altını çizerek şu şekilde devam etti: “Dünya polis teşkilatları, mevcut kablolu elektrik silahlarını kullanmaya son verip Türk yapımı kablosuz silahlarımızı tercih edecek. Bu sayede ülkemize büyük bir döviz girdisi ve katma değer de sağlanacak.”

Diğer savunma teknolojileri ve silah projelerinin yapımına da hızla devam edildiğini söyleyen Albayrak, Wattozz Enerji Silahının seri üretim hazırlıklarının tamamlandığını ve gerçekleştirilecek lansmandan sonra dünya genelinde distribütörlüklerin verileceğini kaydetti.

Albayraklar Savunma, silahlı insansız deniz aracı WattozzSida’nın lansmanını ise Nisan ayında gerçekleştirmişti.

 1,717 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.