Ana Sayfa Dünyadan Almanya, ESSOR Programının Altıncı Ülkesi Oldu

Almanya, ESSOR Programının Altıncı Ülkesi Oldu

Avrupa ülkelerinin silahlı kuvvetlerinin müşterek harekât yapma yeteneğini, yazılım tabanlı telsiz (SDR) teknolojisi kullanarak geliştirmeyi amaçlayan ESSOR (European Secure SOftware defined Radio / Avrupa Güvenli Yazılım Tanımlı Telsiz) programına, Almanya da dâhil oldu. Gelişmenin ayrıntıları, 21 Şubat’ta, a4ESSOR S.A.S. (Alliance for ESSOR / ESSOR İttifakı) tarafından duyuruldu.

ESSOR programı, 2009 yılında, Avrupa Savunma Ajansı (European Defence Agency) tarafından başlatıldı. a4ESSOR S.A.S; Bittium (Finlandiya), Indra (İspanya), Leonardo (İtalya), Radmor (Polonya) ve Thales (Fransa) firmalarından oluşuyor. Almanya’nın da dâhil olmasıyla birlikte, Rohde & Schwarz firması da bu ortaklığa katıldı. Almanya’nın katılımı nedeniyle imzalanan yeni sözleşme, Kasım 2017’de imzalanan ESSOR OC1 (Operational Capability 1) sözleşmesinin yerini alacak. Yeni sözleşme, 63 aylık bir dönemi kapsarken toplam değeri ise 100 milyon avro olarak belirlendi.

a4ESSOR S.A.S. tarafından yapılan açıklamada, 2009 yılında ciddi bir teknolojik meydan okuma ile başlayan ESSOR programının, süreç içinde, başarısını, üyeleri tarafından geliştirilen bir dizi farklı telsiz platformunda göstererek kanıtladığı vurgulandı. Almanya’nın, Rohde & Schwarz ile programa katılımının ise konsorsiyumun gelişimini desteklemesinin yanı sıra Almanya’nın da ESSOR programının 10 yılı aşan birikiminden ve uzmanlığından faydalanması anlamına geleceğine dikkat çekildi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.