Ana Sayfa Haberler Alp Havacılık, Gelecek Dönem için İmzaları IDEF’te Attı

Alp Havacılık, Gelecek Dönem için İmzaları IDEF’te Attı

MSI Dergisi’nin 180’inci sayısında yayımlanan IDEF’19 Özel Dosyası’nın ilk bölümündeki haber aşağıda paylaşılmıştır:

 

Fuarı, iş birliğine yönelik anlaşmalar için bir platform olarak kullanan Alp Havacılık, gelecek dönemdeki çalışmalarının ipuçlarını veren imzalar attı. Bunlar arasında; yeni yurt içi ve yurt dışı iş birliklerinin ve geleceğin teknolojilerinin konu edildiği anlaşmalar yer aldı.

Alp Havacılık ve Kidde Technologies arasında, “Yangın Baskılama Sistemleri Komponentleri İhracat Sözleşmesi”, Alp Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Alpata ile Kidde Aerospace & Defence Genel Müdürü Dr. Erin McCleave tarafından imzalandı.

 

Eurasia Airshow 2018’de, Kidde Technologies ile Yangın Tespit ve Önleme Sistemlerinin Türkiye’de yerlileştirilmesi, üretimi ve entegrasyonunu konu alan bir iş birliği protokolü imzalayan Alp Havacılık, bu iş birliğini, IDEF 2019’da geliştirdi. Fuarda, iki firma arasında, “Yangın Baskılama Sistemleri Komponentleri İhracat Sözleşmesi” imzalandı. Alp Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Alpata, imzalar atılmadan önce yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bugün, çok mutluyuz çünkü bizim için en önemli ve birincil hedef olan ve arka arkaya tekrarladığımız, ‘İhracat ihracat ihracat!’’ dediğimiz konu ile alakalı olarak önemli bir imza atıyoruz… Yangın -Baskılama Sistemleri ile ilgili yaptığımız çalışmaların tamamına yakınını alt yüklenicilerimizle gerçekleştiriyoruz… Yılı tamamlamadan yerlilik oranında %50’nin üzerine çıkacağımızı ve kısa sürede 75’lerin üzerine geleceğimizi bugünden görüyoruz. Daha da önemlisi iç pazardan daha büyük ihracat rakamlarına ulaşarak ülkemizin ihracat ve istihdamına katkımızı arttıracağız.”

Alp Havacılık ve ASFAT arasında, bir mutabakat muhtırası imzalandı.

 

Alp Havacılık’ın, ihracat odaklı bir diğer anlaşması, ASFAT ile imzaladığı mutabakat muhtırası oldu. ASFAT Genel Müdürü Esad Akgün, bu iş birliği ile ilgili şöyle konuştu: “Bizim öncellikli hedefimiz, ihracat. Alp Havacılık’ın da cirosunun çok önemli bir bölümü, ihracat kaynaklı. Bu nedenle ciddi bir sinerji doğacağına inancım tam.”

Alp Havacılık ve BİTES, teknolojik bir iş birliğine imza attılar.

 

Alp Havacılık’ın teknoloji alanındaki adımı ise BİTES ile imzaladığı “Arttırılmış Gerçeklik Tabanlı Üretim ve Montaj Destek Sistemi Teknolojileri Geliştirilmesine Yönelik İş Birliği Anlaşması” oldu. Alp Havacılık Genel Müdürü Şenay İdil, bu iş birliğinin çıkış noktasını, “Biz, BİTES’ten [bir konuda] yardım talep ettik. Gördük ki onlarda, bizim dertlerimize derman olacak uygulamalar var.” sözleri ile özetledi. BİTES Genel Müdürü Uğur Coşkun da iş birliğinin kapsamını, şöyle anlattı: “Alp Havacılık, havacılık sektöründe öncü firmalardan biri. Biz de arttırılmış gerçeklik konusunda 2012 yılından beri çalışıyoruz. Üretim montaj hattında kalitenin arttırılması, personelin oryantasyonunun hızlı bir şekilde sağlanması gibi çeşitli alanlarda arttırılmış gerçeklik ile ilgili teknolojilerde Alp Havacılık’a destek vermekten gurur duyuyoruz.”

Alp Havacılık, fuarda ayrıca; Sağlam Metal ile “Sivil Havacılıkta Kullanılan Çeşitli Burçların Ham Maddesinin Yerlileştirilmesine Yönelik İş Birliği Anlaşması”na; Başak Hidrolik ile “Otomatik Yangın Söndürme ve İnfilak Baskılama Sistemine Ait Fitting ve Ara Bağlantı Elemanlarının İmalatına Yönelik İş Birliği Anlaşması”na imza attı.

 1,495 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.